Компанія Lenovo Group оголосила фінансові результати за 4-й квартал і за весь фінансовий рік 2023/24. Після відновлення зростання у попередньому кварталі Група повідомила про зростання доходів у четвертому кварталі усіх бізнес-груп у річному обчисленні: виручка Групи збільшилася майже на 10% у річному обчисленні до $13,8 млрд, чистий прибуток подвоївся в річному обчисленні до $248 млн, а структура виручки, не пов'язаної із ПК, досягла історичного максимуму в розмірі 45%. Результати діяльності Групи в четвертому кварталі та в другому півріччі демонструють, що компанія Lenovo змогла подолати торішній спад у галузі, скористатися величезними можливостями для зростання, які надає ШІ, і прискорити темпи розвитку бізнесу. Виручка за повний фінансовий рік склала $56,9 млрд, а чистий прибуток — $1 млрд. Починаючи з другої половини фінансового року, Lenovo досягла річного зростання виручки на 6%, а чиста маржа відновилася після падіння в першій половині року і залишилася на тому ж рівні.
Після оголошення стратегії ШІ в жовтні 2023 року на щорічному заході Tech World компанія Lenovo випустила першу хвилю комп'ютерів зі штучним інтелектом, а також розширила можливості ШІ, що охоплюють інші “розумні” пристрої, інфраструктуру, рішення та послуги. Група очікує, що комп'ютери зі ШІ, які оснащені персональним агентом, заснованим на інтуїтивних взаємодіях, різнорідних обчисленнях, персональній базі знань, підключені до відкритої екосистеми застосунків ШІ із захистом конфіденційності та безпеки, виростуть з сучасної преміумпозиції до мейнстриму протягом наступних трьох років. Це стане початком нового циклу оновлення в індустрії. Гібридний ШІ також сприяє зростанню попиту на інфраструктуру, а клієнти все частіше звертаються за персональними рішеннями та послугами ШІ, зокрема консалтингом, проєктуванням, розгортанням і обслуговуванням ШІ.
Постійна прихильність Lenovo до інновацій та інвестиції в них, зосереджені на основних технологіях ШІ та обчисленнях, допомагають компанії реалізувати своє бачення «розумний ШІ для кожного» і залишатись лідером в еру ШІ. У минулому фінансовому році Група досягла рекордно високого відсотка співробітників, зайнятих у сфері R&D, — 26,2%, а співвідношення витрат на R&D до виручки склало 3,6%.
Solutions and Services Group (SSG)
-
Позиції SSG як двигуна зростання та прибутку зміцнились завдяки забезпеченню зростання прибутку більш ніж на 10% в річному обчисленні до $1,8 млрд та високій прибутковості з операційною маржею понад 21%. Це означає двозначне зростання доходу та операційної маржі протягом 12 кварталів поспіль. Дохід за весь фінансовий рік склав $7,5 млрд, що на 12% більше, ніж торік, а операційна маржа зросла майже на 21%.
-
Сума доходів від керованих послуг і проєктів та Solutions Services зросла на п’ять пунктів у порівнянні з минулим роком і тепер становить 55% від загального обсягу бізнесу SSG за квартал.
-
Швидке зростання забезпечили такі визначні пропозиції, як Digital Workplace Solutions і TruScale для гібридних хмар.
Можливості та перспективи
-
У майбутньому SSG продовжуватиме задовольняти зростаючий попит клієнтів, швидко рухаючись до розробки рішень і послуг, повністю створених на базі ШІ та з вбудованим ШІ.
-
Платформа Care of One, кіберстійкість як послуга й інструмент прийняття рішень Lenovo Intelligent Sustainability Solutions Advisor (LISSA) використовують потужність штучного інтелекту, щоб забезпечити гіперперсоналізований досвід для співробітників компаній, підвищити продуктивність, покращити безпеку та фокусуватись на екологічних технологіях.
Infrastructure Solutions Group (ISG)
-
Виручка у четвертому кварталі відновила висхідну динаміку з двозначним річним зростанням на 15%, завдяки чому виручка ISG за квартал склала $2,5 млрд, що є новим рекордом для четвертого кварталу.
-
Бізнеси у сфері сховищ, програмного забезпечення та надання послуг показали гіперзростання, а сукупна виручка збільшилась більш ніж на 50% у порівнянні з минулим роком. Виручка від високопродуктивних обчислень досягла рекордного рівня.
-
Протягом року ISG демонструвала зростання виручки три квартали поспіль і досягла другої за величиною виручки за фінансовий рік.
Можливості та перспективи
-
Очікується, що ринок серверів для штучного інтелекту буде рости майже вдвічі швидше, ніж загальний ринок серверів, оскільки він переходить на інфраструктуру ШІ.
-
ISG розширить своє портфоліо та лінійку продуктів, щоб отримати нові можливості, а також використовуватиме свої сильні сторони в традиційних серверах, периферійних пристроях, системах зберігання даних, програмному забезпеченні та послугах для забезпечення зростання й відновлення прибутковості.
Intelligent Devices Group (IDG)
-
IDG продовжила демонструвати високі результати за квартал з часткою ринку 22,9%, що значно перевищує середній показник, та досягла провідної прибутковості в галузі. Виручка за квартал склала $10,5 млрд, а за весь рік — $44,6 млрд.
-
Бізнес з ПК посів перше місце в чотирьох з п'яти регіонів, досягнувши рекордно високої частки ринку в Північній Америці.
-
Бізнес зі смартфонів показав вражаючу позитивну динаміку, досягнувши двозначного зростання як у постачанні, так і в доходах порівняно з попереднім роком, значно перевищуючи середній показник по ринку.
-
Прибутковість IDG за весь рік залишалася стійкою попри слабший, ніж очікувалося, ринок у першій половині фінансового року. ПК, планшети та смартфони відновили зростання в другій половині фінансового року.
- Очікується, що у майбутньому обсяги ринку ПК відновляться до рівня до COVID-19, а ринок смартфонів вже повернувся до двозначного зростання порівняно з попереднім роком.
-
ПК з ШІ поступово перейдуть від преміумсегмента до мейнстриму протягом наступних трьох років, оскільки Lenovo вже випустила першу хвилю ПК з ШІ, і в найближчі квартали буде поставлено більше пристроїв, що стимулюватиме новий цикл оновлення на ринку персональних компʼютерів.
-
Розширення використання штучного інтелекту з ПК на телефони та планшети, створення безперервної взаємодії між пристроями за допомогою програмного рішення Smart Connect.