Найбільший оператор електронних комунікацій Київстар та Державна служба України з надзвичайних ситуацій підписали меморандум про співпрацю з метою удосконалення процесу розмінування територій, що зазнали руйнувань внаслідок збройної агресії російської федерації, підвищення рівня безпеки в територіальних громадах та відбудови України.

Україна зараз — одна з найбільш замінованих країн у світі. Вибухонебезпечними предметами забруднено близько 156 тисяч кв. км території. Київстар та Державна служба України з надзвичайних ситуацій починають співпрацю з використанням сучасних технологій для операторів з розмінування. Київстар та ДСНС проводитимуть спільне випробування сервісів сигналу корекції RTK з метою забезпечення високої точності картографування забруднених територій та моніторингу виконання робіт.

Київстар — перший і єдиний оператор електронних комунікацій України, який надає послугу RTK і має власну мережу покриття точного позиціонування.

Застосування рішень з підтримкою технології RTK (що дає точність до 2,5 см) дозволить краще визначати координати небезпечних об’єктів та меж небезпечних територій. А це допоможе вберегти життя як піротехнікам ДСНС, так і цивільному населенню.

Київстар забезпечить партнерів доступом до технології RTK та надаватиме рекомендації щодо вибору та використання GNSS-приймачів. Також спеціалісти компанії здійснюватимуть аналітичні дослідження з випробування технологій позиціонування та визначення координат на місцевості.