Як ми нещодавно писали, ІТ-аналітики значно знизили прогноз по відвантаженням нової гарнітури доповненої реальності Apple Vision Pro. Але днями «експерти-яблоководи» знизили свій прогноз в черговий раз: адже рядові покупці все більше втрачають інтерес до новинки. до неї ставлення. Якщо наприкінці минулого року обсяг відвантажень нового пристрою оцінювали у майже 800 тис. одиниць, то вже на початку 2024 р. прогноз знизили до 500-600 тис. одиниць. Тепер же, за даними відомого аналітика Мін-Чі Ко (Ming-Chi Kuo), на глобальному ринку до кінця 2024 року буде відвантажено всього 400-450 тис. гарнітур Vision Pro. І це притому, що значна частка цих гарнітур призначена для оснащення відповідних демо-зон у роздрібних магазинах Apple та її партнерів

У наступному році виробництво Vision Pro залишиться на рівні 2024-го, заявляють в Apple. Водночас якщо спад інтересу до гаджету продовжиться, то можливі коригування планів в сторону зменшення.

Експерти (в тому числі Мін-Чі Ко) вважають, що вдосконалена та більше доступна версію пристрою з'явиться на ринку лише через кілька років. Але щоб вона стала справді популярною серед споживачів, має бути виконаним важлива умова: велика кількість корисних програмних застосунків. Поки що користувачі Vision Pro скаржаться не стільки на дуже високу роздрібну ціну – близько 3,5 тис. дол. − скільки на нестачу справді якісних додатків для неї. До того ж, поточний пристрій не дуже зручний у користуванні: зовнішній акумулятор, що здатний забезпечити його роботу усього протягом 2,5 години, доводиться тримати у кишені чи рюкзаку.