З 14 до 19 квітня 2024 року в Єгипті пройшли фінали Міжнародної студентської олімпіади з програмування за 2021–2022 та 2022–2023 навчальні роки. За сприяння «Хуавей Україна» участь у заходах взяли чотири українські команди, а саме: дві з Київського національного університету імені Тараса Шевченка (КНУ) і по одній від Харківського національного університету радіоелектроніки та Львівського національного університету імені Івана Франка.

За підсумками фіналу сезону 2021-2022 року команда Національного університету імені Тараса Шевченка у складі Костянтина Луценка, Костянтина Савчука, Владислава Заводника була нагороджена срібними медалями Олімпіади. Інші українські учасники показали гідні результати, опинившись серед найкращих команд: Львівський національний університет імені Івана Франка посів 22 місце; Харківський національний університет радіоелектроніки — 27 місце. Друга команда КНУ посіла 95 місце.

Перед тим як потрапити до фіналу, студенти продемонстрували знання з програмування у локальних змаганнях, щоб довести свою першість і гідно презентувати команди на Міжнародному конкурсі. Під час конкурсу команди мали вирішити якомога більше завдань протягом обмеженого часу, що вимагало активної співпраці членів команд. Дієвість написаних алгоритмів і програмних рішень перевірялася автоматично, на спеціальному сервері, що виключало людський фактор оцінювання та ставило всі команди в рівні умови. Такий формат змагань сприяє розвитку креативних здібностей, навичок командної роботи та здатності працювати в кризових ситуаціях.

Також команди отримали спеціальні призи від Huawei за успішні результати в ICPC-челенджі, а команда КНУ здобула перемогу у вирішенні задачі «U» (Toy Train Tracks).

ICPC — це один з найстаріших і найпрестижніших конкурсів з програмування у світі. Щороку у конкурсі бере участь понад 50 тисяч студентів з понад 3000 університетів у 111 країнах. Конкурс започаткований для обміну ідеями між найталановитішими молодими спеціалістами у сфері програмування, що дозволяє розширити їхні знання і сприяє подальшому розвитку галузі.