За словами аналітиків Omdia, ринок процесорів залишається прибутковим. Intel, як і раніше, лідирує, але CPU від AMD і ARM-процесори, наприклад, від стартапу Ampere та хмарних провайдерів, останніми роками підірвали домінуюче становище Intel.

За даними Omdia, хоча Intel належить 61% ринку ЦПП, AMD набрала значних оборотів, збільшивши свою частку з менш ніж 10% постачання серверних пристроїв у 2020 р. до 27% у 2023 р. Торік ARM-процесори зайняли 9% ринку.

За останні кілька років екосистема програмного забезпечення ARM досить розвинулася, а низьке енергоспоживання і висока щільність ядер ЦПП архітектури ARM привабливі для постачальників хмарних сервісів.

Так, 9 квітня Google Cloud оголосила, що її перші CPU на базі ARM, названі Google Axion Processors, будуть доступні клієнтам наприкінці цього року.

Цього року Intel має намір відновити свої позиції на ринку CPU, випустивши серверні процесори нового покоління. Нові процесори Intel Xeon 6 з ядрами E (кодова назва Sierra Forest), призначені для гіперскейлерів і хмарних провайдерів, яким важливі енергоефективність і продуктивність, очікуються в II кв. 2024 р. Незабаром буде запуск нових процесорів Xeon 6 з ядрами P (кодова назва «Granite Rapids»), які орієнтовані на високу продуктивність.

Однак AMD не сидить на місці та планує випустити свій CPU п'ятого покоління EPYC під назвою Turin.

Крім того, очікується, що AMD і Intel випустять нові конкуруючі процесори для датацентрів, а інші виробники, включаючи гіперскейлери і стартапи, планують представити нові ШІ-чіпи, щоб задовольнити попит, що росте, на робочі навантаження ШІ.

Так, 9 квітня Intel підтвердила, що її новий прискорювач Gaudi 3 для навчання штучного інтелекту буде доступний у III кв. 2024 р., а 10 квітня Meta оголосила, що її процесор наступного покоління для складання ІІ-висновків запущено у виробництво і вже сьогодні використовується у її датацентрах.