Згідно зі звітом аналітичної компанії Dell'Oro Group, підвищення попиту на сервери для додатків штучного інтелекту (ШІ) у минулому році призвів до зростання відвантажень графічних акселераторів (GPU) та спеціалізованих прискорювачів на вражаючі 224% порівняно з попереднім роком. У поточному році Dell'Oro також прогнозує потужне зростання збуту компонентів для інфраструктури ШІ у корпоративному секторі, а також відновлення зростання на ринку серверів та систем зберігання даних. Це обумовлене початком циклу оновлення серверного та іншого обладнання у гіперскейлерів, появою 4-ї генерації серверних процесорів AMD та Intel, а також збільшенням бюджетів на ІТ у багатьох корпоративних замовників.

За оцінками аналітиків, у 2023 р. завдяки великому попиту на GPU найбільшим постачальником компонентів для серверів і систем зберігання стала компанія NVIDIA, за якою слідують Intel та Samsung. Цікаво відзначити, що обсяг продажів GPU вперше перевищив обсяг продажів центральних процесорів.

Експерти прогнозують, що у поточному році збережеться значне зростання продажів GPU – на рівні 30-50%. Зараз на цьому ринку домінує NVIDIA, але в Dell'Oro вважають, що випуск нових GPU від AMD і Intel призведе до посилення конкуренції і збільшення продажів спеціалізованих прискорювачів, розроблених для провідних гіперскейлерів.

Крім того, аналітики Dell'Oro відзначили суттєве зростання (на більше ніж 50%) у 2023 році продажів інтелектуальних мережевих карт Smart NIC, які звільняють центральні процесори серверів від обробки мережевого трафіку. Ці пристрої гіперскейлери закуповують у великих обсягах для работи з програмними застосунками ШІ, а також традиційним програмним забезпеченням.