Відтепер країни, які цікавляться українським досвідом цифровізації, зможуть зрозуміти логіку Дії, імпортувати код і запустити власні державні сервіси. Як повідомив Михайло Федорів, віцепрем'єр-міністр та керівник Мінцифри, цей досвід ймовірно допоможе іншим урядам побудувати свої держави в смартфоні.

Фахівці зможуть створити аналог Дії або інший застосунок, схожий на неї, але для цього, звісно, треба буде приєднатися до публічної ліцензії. Знайти відкритий код та доєднатися до ліцензії можна на окремому сайті.

Першим кроком, окрім загального коду серверної й мобільної частини застосунку, розробники Мінцифри додали документ Посвідчення водія та послугу Витяг про несудимість як приклади логіки роботи застосунку з даними. Із часом послуг та документів буде більше.

А ще кожен айті-фахівець зможе проаналізувати код і запропонувати, як покращити Дію.

Дані українців у повній безпеці. У коді немає доступу до реєстрів. Якщо айтівець захоче зробити «запит у реєстр», то спеціально для цього в тестове середовище завантажили видуманих користувачів із вигаданими даними. На цих користувачах можна перевірити логіку роботи з інформацією.

Відкритий код — це одна з топових світових практик. За таким підходом робили європейські ковід-сертифікати та Європейський гаманець цифрової ідентифікації, а також так працюють компанії Linux, Android та MySQL. Такий крок зміцнить міжнародний імідж цифрової країни, впевнений Михайло Федорів.