Компанія з тестування та аналізу швидкості інтернету Ookla назвала найшвидшу мобільну мережу в Україні у 3–4 кварталах 2023 року. Лідером за швидкістю мобільного інтернету в Україні став Vodafone. Щоб визначити переможця, Ookla проаналізувала користувацькі тести Speedtest з використанням сучасних пристроїв усіх основних операторів країни. Отже, результати аналізу Ookla підтверджують, що Vodafone забезпечив найвищу загальну швидкість мобільного інтернету в Україні.

«Vodafone Україна від початку повномасштабного вторгнення інвестував 7.4 мільярдів гривень у телеком-інфраструктуру країни. За цей час оператор повернув в ефір 815 міст і сіл. Не зважаючи на постійні ушкодження мережі та необхідність відновлювати обладнання, наші інженери продовжують будувати нове – 5040 базових станцій вдалось вивести в ефір під час активної фази війни в країні для розширення покриття та ємності мережі. Адже за ці два роки споживання трафіку зросло у 1,5 рази – у середньому дата-клієнт Vodafone використовує близько 9 ГБ мобільного інтернету на місяць», – прокоментував Андрій Отрощенко, директор з маркетингу Vodafone Україна.

«Після ретельного аналізу 765 993 ініційованих споживачами тестів, проведених за допомогою Speedtest, Vodafone визнаний найшвидшою мобільною мережею в Україні за версією Ookla's Speedtest Awards. Ця престижна нагорода присуджується операторам мобільних мереж, які демонструють виняткову швидкість і продуктивність у порівнянні з іншими основними мобільними мережами на своєму ринку за 3–4 квартали 2023 року. Ми раді нагородити Vodafone за це досягнення, яке є результатом прагнення компанії надавати своїм клієнтам найкращий досвід користування мобільним інтернетом», — зазначив Стівен Бай (Stephen Bye), президент і генеральний директор Ookla, підрозділ Ziff Davis.

Нагорода Speedtest Awards відзначає найкращих за швидкістю провайдерів за допомогою Speed Score,  який включає вимірювання швидкості завантаження та передачі даних кожного провайдера. Тести, які використовуються для обчислення показника швидкості, надходять виключно від «сучасних пристроїв», тобто пристроїв, здатних підключатися до найшвидшої загальнодоступної технології на ринку. Speed Score™ у Vodafone у 3-4 кварталах 2023 року склав 33,33 з показниками 29,32 Мбіт/с на завантаження (Download) і 11,87 Мбіт/с на передачу (Upload).