Спостереження за світовим ринком сховищ даних споживчого класу показують, що приватні особи як і раніше, активно користуються локальними засобами збереження даних. Мова йде про зовнішні жорсткі диски, USB-флеш-носії, оптичні диски тощо. До таких висновків дійшли експерти з аналітичного агентства Fact.MR. Звісно, чимало споживачів переносять інформацію в хмару, але повної відмови від локального зберігання даних поки що очікувати не доводиться.

Для прикладу, у 2024 р. світовий ринок споживчих сховищ інформації вийде на рівень 17,5 млрд дол., і продовжить зростати із середньорічним темпом 3,4% щонайменше до 2034-го, коли його обсяг перевищить 24 млрд дол. Як не дивно, але глобальний попит тільки на оптичні диски всіх різновидів (CD, DVD, Blu-ray) збільшуватиметься на вказаному інтервалі з показником CAGR близько 3%, і до 2034 р. обсяг цього сегмента досягне 10,66 млрд дол.

Головними факторами зростання інтересу до локального заощадження даних експерти називають активний розвиток систем машинного навчання та штучного інтелекту, у тому числі за рахунок використання їх на персональних комп'ютерах — ШІ-ПК. Вважається, що постачання ШІ-ПК найближчими роками має поступово збільшуватися. Також зростають темпи цифровізації всіх сторін повсякденного життя, від взаємодії з державними та фінансовими структурами до охорони здоров'я та навчання, що спричинить значний сплеск потреби в резервуванні на стороні споживача вагомих обсягів інформації. Ще один важливий фактор — прагнення користувачів зберігати мультимедійні матеріали, почерпнуті з інтернету, на локальних носіях з побоювань можливої недоступності цих відео, зображень і текстів у майбутньому.