Українські розробники створили багаторазовий дрон-бомбер Hummel. Він може нести вагу до 2 кг на відстань до 20 км. Дрон уже успішно використовують у підрозділах Сил оборони України на різних ділянках фронту. Про нову розробку повідомив Михайло Федорів, віцепрем'єр-міністр та керівник Мінцифри.

Підрозділи, які користуються безпілотником, дали фідбек: відзначили його нестандартні частоти керування, жорстку раму та ніжки, завдяки яким дрон здійснює м’яку посадку. Дрон уже пройшов комісію Міноборони, його рекомендували до кодифікації за стандартами НАТО.

Зараз команда інженерів розробляє розвідувальні дрони коптерного типу. Вони збиратимуть інформацію про противника й оброблятимуть її в реальному часі за допомогою штучного інтелекту. Також команда працює над автоматичним відслідковуванням цілі. Так дрон долітатиме куди треба, якщо втратив керування та перервалося відео.


Нагадаємо, що BRAVE1 – це кластер для розвитку Defense Tech в Україні, заснований Міністерством цифрової трансформації України, Міністерством оборони України, Генеральним штабом Збройних Сил України, Радою національної безпеки і оборони, Міністерством стратегічних галузей України, Міністерством економіки України.