Компанія МТІ стала першою серед українських компаній у сегменті дистрибуції електроніки, IT та побутової техніки, яка отримала статус Авторизованого Економічного Оператора.

15 лютого 2024 року, згідно з Наказом Державної митної служби України №215 МТІ hi-tech дистрибуції було надано статус Авторизованого Економічного Оператора категорії С (надалі АЕО-С). Статус АЕО визначається як міжнародно визнаний знак якості у сфері зовнішньо економічної діяльності, зокрема, логістики та митного оформлення. Він підтверджує, що компанія із такою авторизацією від держави дотримується всіх процедур, пов’язаних з ефективним та безпечним митним оформленням у ланцюзі міжнародних постачань, а її відносини з митними органами побудовані прозоро та відповідально. Програма АЕО дає змогу не тільки виконати зобов’язання України перед ЄС відповідно до Угоди про Асоціацію, а й підвищує репутацію нашої країни на міжнародному рівні.

Для МТІ як для компанії-імпортера, що бере участь у міжнародному русі товарів, це суттєво спростить та пришвидшить процеси митного оформлення товарів, відкриє додаткові можливості для розширення портфеля на ринку логістики та митного оформлення. І, своєю чергою, робить її більш привабливою для ведення бізнесу з партнерами, створюючи для них також додаткові переваги. Зокрема завдяки спрощеній процедурі проходження митного оформлення наші клієнти швидше отримуватимуть свої товари.

Для отримання авторизації компанія МТІ пройшла процес підготовки, що тривав майже 8 місяців. Була здійснена довга та кропітка робота з формалізації всіх потрібних процесів згідно зі стандартами АЕО.

Також, компанія пройшла кількаетапну ретельну перевірку, яка включала огляд наступних критеріїв: дотримання вимог митного та податкового законодавства, наявність належної системи бухгалтерського обліку, торгової документації та внутрішнього контролю, стійкий фінансовий стан, а також забезпечення практичних стандартів компетенцій відповідальних за митні питання посадових осіб.

Надання статусу АЕО не має терміну дії, проте вимагає від компанії проведення регулярного внутрішнього моніторингу процесів та показників роботи, на відповідність критеріям АЕО. Це додатково підтверджує зобов'язання МТІ до постійного підвищення якості послуг та впровадження міжнародних стандартів для ефективної роботи у зовнішньоекономічній діяльності.