Lenovo Group оголосила фінансові результати за третій квартал (тривав із 1 жовтня по 31 грудня 2023 року) 2023/24 фінансового року (фінансовий рік Lenovo триває з 1 квітня 2023 року по 31 березня 2024 року.) і повідомила про виручку Групи у розмірі $15,7 млрд. Це на 3% більше за попередній квартал та свідчить про покращення прибутковості вдруге поспіль. Чистий прибуток Групи склав $357 млн, якщо оцінювати не за HKFRS3, а маржа валового прибутку зросла на 0,4% у порівнянні з попереднім кварталом до 2,3%. Диверсифіковані рушії зростання Групи продовжують демонструвати високі показники, а дохід від бізнесу, не пов’язаного з ПК, склав 42% від загального доходу, що на 1,3 пункта більше, ніж торік.

Послідовне покращення показників протягом останніх кварталів стало можливим завдяки стійкості основних бізнесів Групи та більшої ефективності її трансформації, що триває. Бізнес SSG подолав важливий рубіж у $2 млрд та досягнув рекордно високого операційного прибутку з маржею понад 20%. Це сталося шляхом збільшення доходів від керованих послуг та послуг з реалізації проєктів і рішень у річному обчисленні протягом 11 кварталів поспіль. Бізнес ISG продемонстрував зростання доходів протягом останніх кварталів і досяг рекордного показника в $1 млрд у сегментах зберігання даних, програмного забезпечення та послуг. Загалом, бізнес-підрозділ IDG відновив зростання доходів, випередив ринок і досягнув річного зростання постачань ПК, а також зберіг найкращу в галузі прибутковість.

Прискорення лідерства в галузі ШІ

Група використовує великі можливості для зростання, які надає епоха ШІ. Зокрема, нова тенденція гібридного ШІ безпосередньо впливає на попит на комп'ютери зі ШІ — тенденція, яка стимулюватиме черговий цикл оновлення галузі, оскільки користувачам потрібні пристрої, розроблені для більшої креативності та продуктивності. Окрім пристроїв, гібридний ШІ сприяє зростанню різних галузей бізнесу, попиту на гібридну інфраструктуру, включаючи застосунки, рішення та послуги на базі ШІ, такі як консалтинг, проєктування, розробка та обслуговування.

Нещодавні новини компанії щодо ШІ включають партнерство з Anaconda для прискорення розробки штучного інтелекту та розгортання високопродуктивних робочих станцій Lenovo для обробки даних, набір пристроїв і рішень на базі ШІ, анонсованих на щорічній виставці CES, розширення гібридної хмарної платформи для ШІ новими гіперконвергентними рішеннями ThinkAgile та серверами ThinkSystem, а також нещодавно запущену пропозицію щодо кіберстійкості як послуги (CRaaS).

Solutions and Services Group (SSG)

Результати діяльності у третьому кварталі 23/24 фінансового року:

●     Рекордний дохід у розмірі $2 млрд, з двозначним зростанням у річному обчисленні. Рекордно високий операційний прибуток з операційною маржею понад 20%.

●     Захищені послуги підтримки та програмне забезпечення є основними джерелами прибутку SSG.

●     Подальше розширення керованих послуг та послуг з реалізації проєктів і рішень, які разом складають 55% доходу SSG, що на 1,5 пункту більше, ніж торік, і зростають протягом 11 кварталів поспіль.

Можливості та стале зростання:

●     SSG має потужний імпульс для своїх пропозицій, включаючи рішення для цифрових робочих місць (DWS), гібридні хмарні технології, а також рішення та послуги зі сталого розвитку.

●     SSG зосередила свої пропозиції на підтримці конкретних галузей за допомогою інтелектуальних рішень і послуг, уклавши угоди з клієнтами на багатьох ринках.

●     Технології ШІ, що використовуються в промислових кейсах, а також супутніх послугах, як консультування, проєктування та розгортання, сприяють зростанню попиту на послуги штучного інтелекту в різних галузях.

Infrastructure Solutions Group (ISG)

Результати третього кварталу 23/24 фінансового року:

●     ISG другий квартал поспіль демонструє зростання доходів від кварталу до кварталу.

●     Сукупний дохід від зберігання, програмного забезпечення та послуг досяг рекордного рівня в $1 млрд.

●     ISG очікує, що залишиться лідером №3 у світі як у сфері зберігання даних, так і у сфері інфраструктури штучного інтелекту.

Можливості та стале зростання:

●     Очікується, що ринок серверів для штучного інтелекту зростатиме майже вдвічі швидше, ніж загальний ринок серверів.

●     ISG розвиває ключові стратегічні партнерства, щоб посилити конкурентоспроможність свого портфоліо.

●     Розвиток штучного інтелекту сприяє зростанню попиту на інтелектуальну інфраструктуру (краща продуктивність, більш “розумне” управління та нижче енергоспоживання). Lenovo є унікальною компанією завдяки своєму комплексному портфоліо Edge to Cloud, програмі AI Innovators та інноваційним центрам ШІ, які надають вертикальні та горизонтальні попередньо перевірені рішення для галузі.

Intelligent Devices Group (IDG)

Результати діяльності у третьому кварталі 23/24 фінансового року:

●     IDG показала вдалий квартал в якому вдалося відновити зростання доходів завдяки чіткій стратегії, послідовним інвестиціям в інновації та операційній досконалості.

●     Тривале відновлення ринку ПК призвело до того, що група IDG перевершила ринок і повернулася до річного зростання постачання з найвищою часткою ринку з часів Covid — майже 24%. Регіон Північної Америки перевершив річний приріст доходу від ПК на 20%.

●     Бізнес не пов’язаний з ПК, показав обнадійливий прогрес. Підрозділи смартфонів і планшетів повернулися до високого двозначного зростання постачання у порівнянні з минулим роком зі значним перевищенням планів відносно ринку на понад 20 пунктів. Постачання смартфонів зросло на 32% рік до року – із гіперзростанням в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні, EMEA та Північній Америці.

Можливості та стале зростання:

●     Тенденція гібридного штучного інтелекту стимулюватиме попит на користувацькі пристрої та ще один цикл оновлення, створюючи потенціал до зростання та покращення маржі.

●     Lenovo має унікальну можливість розробити повністю уніфікований досвід ШІ, який охоплює цифрові екосистеми користувачів, включаючи ПК, планшети та смартфони.

Підсумки ESG

Компанія Lenovo отримала визнання за низку досягнень у сфері ESG, зокрема:

●     Підтримка максимально можливого балу в щорічних рейтингах MSCI ESG з рейтингом AAA.

●     “Золота” нагорода в щорічних рейтингах за найкраще корпоративне управління та ESG Інститутом сертифікованих бухгалтерів Гонконгу.

●     Шостий рік поспіль компанію включено до Індексу корпоративної рівності Human Rights Campaign Foundation за 2023-2024 роки.

●     Найвища оцінка в щорічному глобальному тесті Workplace Pride.

ФІнансові показники за квартал, що закінчився 31 грудня 2023 року (у млн дол)


Третій квартал 23/24


Третій квартал 22/23

Зміна рік до року

Виручка

15,721

15,267

3%

Валовий прибуток

2,601

2,612

(0)%

Маржа валового прибутку

16.5%

17.1%

(0.6)

Операційні витрати

(1,988)

(1,862)

7%

Витрати на R&D
(включені до операційних витрат)

 

(547)

(579)

(6)%

Співвідношення витрат до виторгу

12.6%

12.2%

0.4

Операційний прибуток

613

750

(18)%