Масовий попит на пристрої зі штучним інтелектом (ШІ) веде до пожвавлення багатьох сегментів глобального ІТ-ринку. Особливо помітно це щодо комп'ютерної пам'яті: оперативної та SSD-накопичувачів для зберігання великих обсягів даних, потрібних для машинного навчання. Зростання потреби в DRAM та NAND відчувається за всіма трьома ключовими для ІТ-ринку напрямами: серверним, персональними комп'ютерами та смартфонними. 

На думку експертів TrendForce, минулого року через суттєве зниження цін на мікросхеми пам'яті виробники смартфонів отримали можливість збільшити обсяг пам’яті в своїх гаджетах без підвищення ціни. Зазначається, що обсяги оперативної та фіксованої пам’яті в середньому зросли на майже 20%. Згідно з прогнозами, в цьому році обсяги DRAM для умовного середнього смартфона на світовому ринку в 2024 р. зростуть ще на 14,1%, а NAND — на 9,3%.

В серверах середні обсяги встановлюваної пам’яті DRAM збільшуватимуться вищими темпами — на 17,3% до показника 2023 р., NAND — на 13,2%. Для ноутбуків відповідні показники зростання складе за підсумками поточного року 12,4% та 9,7% відповідно. До речі, у TrendForce припускають, що згодом за темпами збільшення обсягів встановленої оперативної та фіксованої пам'яті персональні комп'ютери можуть навіть обігнати сервери.