Учасники кластера Brave1 розробили транспортер FoxTac на дистанційному керуванні для евакуації поранених з поля бою. Про нову розробку повідомив Михайло Федорів, віцепрем'єр-міністр та керівник Мінцифри.

Система повного приводу дає змогу їздити як на колісному ходу, так і на гусеничному. Платформа захищена від бруду й легко рухається важким бездоріжжям. Дистанція керування — до 700 метрів, запас ходу — до 10 км.

Конкретно цим роботом може керувати оператор за 700 метрів від того місця, де лежить поранений. Тобто оператор в безпеці, а це можливість і зберегти життя оператора, і врятувати пораненого.

Дослідні зразки FoxTac успішно пройшли попередні випробування. Зараз триває процедура кодифікації, яка дасть змогу постачати FoxTac у війська.

Нагадаємо, що BRAVE1 – це кластер для розвитку Defense Tech в Україні, заснований Міністерством цифрової трансформації України, Міністерством оборони України, Генеральним штабом Збройних Сил України, Радою національної безпеки і оборони, Міністерством стратегічних галузей України, Міністерством економіки України. Кластер підтримує розробників на всіх етапах — від організації випробувань і подання заявки на грант до допомоги з кодифікацією за стандартами НАТО. Розвиток технологій — наша ключова перевага в цій війні та спосіб зберегти життя захисників.