Уряд ухвалив постанову, яка дозволяє відкрити код Дії. Про це повідомив Михайло Федорів, віцепрем'єр-міністр та керівник Мінцифри. Притому, після відкриття коду, звісно, ніхто не зможе отримати доступ до реєстрів та особливостей шифрування Дії.

Сьогодні увесь світ зосереджує увагу на open-source продуктах. Основна перевага — будь-який розробник з будь-якої точки світу зможе вивчити документацію й почати розробляти свої додаткові сервіси або мікросервіси, які підходитимуть до застосунку.

Завдяки відкритому коду та документації з’являється можливість швидко експортувати Дію в інші країни. Open-source продукти — це про прозорість, що також буде хорошим сигналом для наших партнерів.

Топові світові продукти працюють на відкритому коді. Наприклад, естонський застосунок X-Road — на його основі було побудувано систему Трембіта, яка відповідає за швидкий обмін даними між реєстрами.

Також IT-спільнота зможе зрозуміти, як працює Дія, проаналізувати код та особливості архітектури застосунку. А ще розробники зможуть запропонувати зміни чи покращення, які розгляне наша команда.