Згідно з прогнозом SIA (Асоціації напівпровідникової промисловості), цього року на світову індустрію чіпів очікує значне зростання: продажі напівпровідників піднімуться до рекордного рівня, що буде зумовлено зростанням потреб в електронних компонентах з боку широкого кола підприємств.

Справа в тому, що в 1-й половині 2023 року виробники електроніки намагалися забронювати для себе достатні обсяги вироблених чіпів, завдяки чому зіткнулися з величезним попитом. Це спровокувало багатьох покупців замовити більше мікросхем, ніж їм треба, внаслідок чого ринок опинитися в умовах перенасичення.

Минулого року глобальні продажі напівпровідників скоротилися на 8,2% до 526,8 млрд. дол. Але цього року продажі зростуть на 13% і досягнуть майже 600 млрд. дол.

Основний поштовх зростанню галузі забезпечує компанія Nvidia, найдорожчий виробник чіпів, який уникнув спаду завдяки своїм провідним на ринку прискорювачам штучного інтелекту. Ці чіпи мають великий попит, оскільки здатні обробляти величезні обсяги даних, які необхідні компаніям для розробки моделей ШІ. У минулому фінансовому році продажі Nvidia зросли більш ніж удвічі і становили майже 60 млрд. дол. Аналітики прогнозують, що до січня 2025 р. річний дохід компанії перевищить 90 млрд. дол.

Intel та Qualcomm також налаштовані оптимістично і вважають, що найгірший період спаду вже позаду.

Минулого року Європа була єдиним регіоном, де спостерігалося зростання — продаж збільшився на 4%. Притому Китай та Азіатсько-Тихоокеанський регіон продемонстрували різке падіння. Доходи Китаю, найбільшого регіону продажу галузі, знизилися на 14%. У Північній та Південній Америці ринок скоротився на 5,2%.