Днями Apple відкрила свою гарнітуру доповненої реальності (AR) Vision Pro для тестування всім незалежним експертам. І перші огляди, зроблені незаангажованими журналістами, показали, що новий гаджет Apple далеко не такий привабливий, як то можна було вважати на етапі оцінки демо-версії платформи, яка передбачала ретельно відібрані та оптимізовані інженерами Apple програми та сценарії застосування.

Зокрема оглядачі скаржаться, що при ціні 3,5 тисячі доларів Vision Pro пропонує доволі обмежений перелік підтримуваних додатків, адже в ньому відсутні навіть Netflix і YouTube. Зовнішній акумулятор, що живить гаджет і який доводиться тримати у кишені чи рюкзаку, здатний забезпечити його роботу усього протягом 2,5 години. Притому з'єднувальний кабель часто заважає активній жестикуляції при керуванні пристроєм.

Також експерти відзначають, що конструкція Vision Pro блокує периферійний огляд, а це ускладнює переміщення навіть в приміщенні, і тим більше може бути небезпечно на вулиці. Також користувач Vision Pro виявляється істотно ізольований від інших людей у тому ж приміщенні, що не завжди прийнятно.

Відтворення відео у високій роздільній здатності на розташованих прямо перед очима користувача дисплеях іноді буває нечітким, а відстеження переміщень очей і рук користувача за допомогою інтегрованих в гаджет камер може бути помилковим. Це призводить до неприємних затримок та помилок при взаємодії з елементами віртуального інтерфейсу.

Ще один мінус – застосування гарнітури для відеодзвінків через FaceTime. Але тут дискомфорт відчувають вже співрозмовники, а не користувач. Оскільки під час відеодзвінка обличчя носія Vision Pro в реальному часі показати по відеозв'язку неможливо, то система замінює його на цифровий аватар, який співрозмовники користувача Vision Pro охарактеризували як «неприємний та неприродний».

Загальний висновок такий: експерти поки що розглядають новий гаджет Apple як інженерний прототип майбутнього масового продукту, а не як девайс, готовий до масового застосування. Це свідчить про те, що повноцінний прихід ери AR/VR відкладається щонайменше на рік, а може й більше.