Одним з головних складників трансформації України є цифровізація регіонів. Для прискорення змін у цьому напрямку Мінцифра запровадила нові посади в обласних державних (військових) адміністраціях — уповноважених з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (СДТО).
Загалом упродовж чотирьох років CDTO успішно впровадили понад 210міжгалузевих проектів. Це дало змогу реалізувати ініціативи з регіональної цифровізації в різних областях України:
- більше ніж 40 проектів для забезпечення установ необхідною технікою, а саме: роутерами для зв’язку в укриттях, 60 мобільними валізами для адмінпослуг у віддалених населених пунктах, сонячними панелями та генераторами для ЦНАПів;
- понад 30 ініціатив щодо впровадження електронних сервісів, серед них: кабінет ветеранів на вебпорталі Допомога Закарпаття, електронна черга в ЦНАП, телеграм-канали для пошуку роботи, електронні звернення, петиції, консультації в територіальних громадах та повідомлення про ракетну небезпеку через телеграм-бот «Шось летить»
- близько 25 проектів у сфері публічних послуг, як-от комплексних послуг Я-ветеран у ЦНАП на Дніпропетровщині, відкриття Дія.Центру в громадах, цифрові освітні хаби для дистанційного навчання, електронний обліковий запис на первинних та міжміських автобусних маршрутах на Львівщині;
- понад 23 ініціативи в галузі інформаційних систем. Аналітичні портали на Волині, Рівненщині та Полтавщині. Також функціонує вебпортал Допомога Закарпаття, вебпортал місцевої статистики Львівщини та Інтерактивна карта радіаційного фону Черкаської області.
«Наша мета — побудувати найзручнішу цифрову державу у світі. Реалізація цього неможлива без громадян, які активно залучені в процеси трансформації та готові впроваджувати ініціативи Мінцифри на місцях. Саме тому ми запровадили посаду CDTO, щоб охопити цифровою трансформацією всіх рівнів, від національного до регіонального. Спільно за 4 роки нам вдасться реалізувати понад 200 унікальних проектів. Усі вони — результат напівлегливої роботи кожного з цифрових лідерів на місцях» , — зазначила заступник міністра цифрової трансформації з питань європейської інтеграції Валерія Іонан .
Серед важливих проектів 2023 року:
- «Я-ветеран» у Дніпропетровській області. Проект додатково ветеранам та членам їхньої родини за принципом «Єдиного вікна» формує понад 100 ветеранських послуг у ЦНАПі.
- «Системи енергонезалежності ЦНАП». 8 ЦНАПів Волині та 4 ЦНАПи Чернігівщини отримали сонячні панелі.
- «Цифрова лабораторія Полтавського краєзнавчого музею». Для збереження та популяризації відцифрували предмети музейного фонду у 2D та 3D, а також зробили понад 650 електронних описів.
- «Портал місцевої статистики у Львові» — публічна онлайн-платформа з основними показниками життєдіяльності регіону в розрізі громад та районів.
- Посилення кіберзахисту для Київської обласної військової адміністрації.
Лідерами з втілення проектів цифрової трансформації в області є Дніпропетровська область — 54 об’єкти, Черкаська — 24 та Закарпатська — 21.