Слідчі поліції довели, що 35-річний вінничанин вигадав злочинний план з псевдопродажу 22-х супутникових систем «Starlink» та 50-ти портативних зарядних електростанцій, щоб заволодіти грошима волонтерів. Дії обвинуваченого поліцейські також кваліфікували за ст. 209 (Легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом) Кримінального кодексу України.

З потерпілим чоловік познайомився в Одесі. Зловмисник позиціював себе як керівник громадської організації та приватний підприємець. Шахрай переконав волонтера, що може продати йому супутникові системи «Starlink» й портативні зарядні електростанції, які останній хотів придбати і передати для потреб військових Збройних сил України. Потерпілий перерахував обвинуваченому 1,8 млн гривень, але замолений товар не отримав.

Під час проведення обшуків за місцем проживання фігуранта слідчі слідчого управління вилучили банківські картки, мобільні телефони, документи та інші речові докази, що вказують на його протиправні дії.

Досудове розслідування завершено. Обвинувальний акт з матеріалами кримінального провадження скеровано до суду. За вчинення злочинів, передбачених ч. 4 ст. 190 (Шахрайство) та ч. 1 ст. 209 (Легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом) Кримінального кодексу України передбачене покарання - до 8 років ув’язнення.