Згідно з недавно опублікованими даними аналітичного агентства Dell’Oro Group щодо поточного стану ринку обладнання для бездротових мереж Wi-Fi (WLAN), продажі цього обладнання в третьому кварталі поточного року скоротилися на 4% у порівнянні з 2022 роком.

Dell’Oro вказує, що в даний момент підприємства або замовляють обладнання WLAN у звичайних обсягах, або зменшують замовлення, тому слід очікувати скорочення поставок протягом наступних кварталів та зниження цін на продукцію, а разом з тим і спаду доходів більшості вендорів.

Хоча багато вендорів вже додали обладнання Wi-Fi 7 корпоративного класу до свого портфелю, значного обсягу продажів буде досягнуто не раніше наступного року. Водночас продажі обладнання Wi-Fi 6E повільно зростають, і на даний момент його частка становить трохи більше 10% від усьоого збуту пристроїв WLAN.

Корпорація Cisco, яка є найбільшим виробником WLAN, змогла збільшити свої доходи на 3% за рік, проте цей ріст був досягнутий за рахунок збільшення продажу ліцензій, а не кількості відвантажених пристроїв, показник яких скоротився порівняно з 2022 роком. Також свою частку на ринку WLAN збільшили конкуренти Cisco − Extreme та Juniper. За даними Dell’Oro, у деяких вендорів доходи зросли на 50% за рік, тоді як інші зазнали зменшення удвічі.