В Україні стартує національний проєкт CDTO Campus. Його мета — забезпечити державу кваліфікованими фахівцями для реалізації цифрових реформ, а також підготувати та підтримати держслужбовців, які працюють у сфері цифрової трансформації.

Як зазначають в уряді, цифрова трансформація — це один з пріоритетів держави. Уряд прагне, щоб кожна державна структура, громада, місто могли самостійно керувати процесами трансформації. Для цього потрібні люди з лідерськими здібностями, навичками цифровізації, які здатні ініціювати та втілювати зміни, створювати команди, правильно комунікувати проєкти.

«Україна стала однією з перших країн у світі, яка запровадила посаду CDTO. Зараз 55 заступників із цифрової трансформації працюють у міністерствах, обласних адміністраціях та міських радах. Це люди, які стали драйверами цифрових змін. Нам потрібно більше ефективних менеджерів, які пришвидшуватимуть цифровізацію на національному та регіональному рівнях. Саме тому запускаємо CDTO Campus — місце, де формують цифрових лідерів. Ми розробили програми, які допоможуть вдосконалити знання і навички чинним та майбутнім CDTO», — пояснює віцепрем'єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

CDTO Campus — стратегічний проєкт для України, адже він дасть змогу масштабувати цілі й проєкти Міністерства цифрової трансформації по всій країні. Крім того, його успіх пришвидшить реформи, які прискорять наш європейський вибір.

Освітній проєкт містить 4 типи навчальних програм: довготривалих, короткотривалих, лідерських та custom programs (Персоналізовані програми). Вони побудовані на міжнародному та українському досвіді. Серед лекторів — професіонали з досвідом у цифровій трансформації держсектору та лідери думок у сфері цифровізації.

До короткотермінових програм входить навчальний курс про основи штучного інтелекту від  AI HOUSE — некомерційної організації, яка є частиною екосистеми Roosh. Її головна мета — розбудувати найбільше та найпотужніше AI-ком'юніті в Україні. Курс від  Cisco щодо впровадження безпечних цифрових рішень, а також курс про захист персональних даних від проєкту  EU4DigitalUA, що фінансується ЄС.

Проєкт передбачає змішану систему навчання: учасники можуть відвідувати заняття особисто в Києві або долучитися дистанційно. На завершення офлайн-модуля студенти отримують доступ до коротких відеолекцій та інтерактивних завдань у спеціальному мобільному застосунку CDTO Campus.

Кожен модуль — унікальний, з адаптованим змістом та акцентом на практичний досвід. Викладачі використовують різноманітні підходи від провідних практиків, зокрема гостьові лекції та аналіз реальних кейсів.

Також у межах лідерської програми, учасники матимуть можливість відвідувати спеціальні інтенсиви в провідних університетах світу. Це дасть їм змогу оновити професійні знання та відкрити нові можливості для розвитку й інновацій. Однією з програм CDTO Campus стане «Shaping the Digital Future» — двомісячна лідерська програма у співпраці з Школою публічної політики Маккорта при Джорджтаунському університеті у Вашингтоні, США.

Навчання підійде для новачків та досвідчених держслужбовців цифрової трансформації, а також фахівців з приватного сектору, активістів, волонтерів, громадських діячів та IT-спеціалістів. 

Після завершення навчання випускники зможуть стати частиною проєктів, ініційованих Мінцифрою, координувати проєкти за участі множинних інституцій, розумітися на цифровізації, писати цільові програми, комунікувати, презентувати, впливати, знати адміністративні державні процеси, розбиратися в бюджетному процесі, залучати кошти від інвесторів, створювати та масштабувати команди.

«Цифрові послуги, розвиток цифрової грамотності, сильна цифрова економіка, безбар'єрний та безпечний цифровий простір — це найближче майбутнє. Станом на 2022 рік в українських органах влади працювали 54 CDTO, але нам потрібно набагато більше лідерів, здатних вести за собою в цифрову еру. Саме тому проєкт CDTO Campus на часі, він забезпечить амбасадорів трансформації  необхідними знаннями та інструментами для модернізації української державної служби через інновації та технології», — заявляє заступник Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонан.