За даними аналітичної агенції DIGITIMES Research, у світі у 3-му кварталі 2023 року відвантажено на 1,5% більше серверів, ніж протягом попередніх трьох місяців. Цей тренд, ймовірно, продовжиться у четвертому кварталі, коли аналітики очікують зростання на 3,8%.

Основним драйвером збільшення поставок аналітики вважають запуск цілої низки нових серверних платформ глобальних вендорів. Крім того, зростає попит на сервери для обробки завдань, пов'язаних із штучним інтелектом (ШІ).

Притому хоча найбільші американські провайдери хмарних послуг традиційно є основними покупцями серверів, їхня частка в загальному обсягу поставок знижується. Це пов'язано з тим, що хмарні провайдери все більше фокусуються на наданні клієнтам послуг, пов'язаних із ШІ. Для цього їм потрібні спеціалізовані сервери, які є дорожчими за традиційні сервери.

Що стосується великих корпоративних бізнесів, то вони все менше схильні купувати сервери у власність і в основному орієнтуються на хмарні послуги. Це пов'язано з високими ставками рефінансування у світі, що робить перехід на хмарну ІТ-інфраструктуру більш економічно доцільним.

Загалом збільшення поставок серверів у 2023 році є ознакою зростання попиту на обчислювальні потужності. Цей тренд, ймовірно, продовжиться у майбутньому, оскільки все більше бізнесів переходить на хмарну ІТ-інфраструктуру.