Компанія Western Digital днями повідомила, що починає відвантаження жорстких дисків Ultrastar DC HC580 CMR ємністю до 24 Тбайт. Цей диск використовує технологію традиційного магнітного запису (CMR) і в максимальній конфігурації складається з 10 пластин. Також компанія анонсувала 28-терабайтний диск Ultrastar DC HC680 SMR, в якому для додаткового збільшення щільності розміщення даних застосовується «черепний» запис Shingled Magnetic Recording (SMR).

Відзначимо, що компанія Seagate анонсувала вінчестери аналогічної ємності Exos X24 ємністю 24 і 28 Тбайт ще в середині жовтня.

Моделі Ultrastar DC HC580 CMR та Ultrastar DC HC680 SMR обладнані інтерфейсом SATA 6 Гбіт/сек. У першому кварталі 2024 року Western Digital планує вивести на ринок модифікації цих двох дисків із 12-гігабітним інтерфейсом SAS.

Також компанія почала постачати спеціально розроблений для партнерів у каналі (системних інтеграторів та реселерів) 24-терабайтний жорсткий диск корпоративного класу із SATA-інтерфейсом WD Gold CMR.

За даними вендора, зараз майже половина дискової ємності, яку купують замовники для систем зберігання, припадає на диски із черепичним записом попереднього покоління. Це 26-терабайтний накопичувач Ultrastar DC HC670 SMR, який вийшов навесні минулого року. Тож можна прогнозувати, що нові диски будуть користуватися великим попитом.