В останньому кварталі 2022 р. частка процесорів AMD на ринку х86-систем (що включає напрямки настільних ПК, ноутбуків та серверів) досягла рекордних 32%. Однак вже в 1-му кварталі 2023-го вона знизилася на 14% через втрату позицій у підсегменті мобільних ПК. Однак потім частка AMD повернулася до зростання за всіма трьома напрямками.

Загалом зростання виручки за напрямком ноутбучних процесорів (+5,1% проти +3,8% за квартал рік до року), що помітно випереджає кількісні показники, говорить про готовність споживачів купувати мобільні ПК на базі ЦП серії Ryzen 7000 навіть за вищою ціною завдяки значним перевагам таких систем.

В серверному сегменті, на відміну від інших сегментів, частка AMD останні 6 років стабільно зростає. Досить різке збільшення цієї частки саме в 3-му кв. експерти приписують високій затребуваності процесорів EPYC 4-го покоління для оснащення серверів хмарних провайдерів та ЦОД різного рівня.

На схемі нижче показані частки ПК з процесорами AMD у підсегментах ноутбуків (синя лінія), настільних ПК (червона), серверів (сіра) та загалом на ринку х86-систем (блакитна) по кварталах.


Джерело: Mercury Research