Уряд Німеччини виділив додаткові кошти на підтримку телеком-компаній на деокупованих територіях України в межах програми міжнародної співпраці ReACT4UA/ EU4Business. 70 українських телеком-компаній можуть отримати до 10 000 євро на відновлення інтернету на деокупованих територіях. Це дасть змогу українцям швидше повернутися у звільнені домівки, навчатися, працювати й спілкуватися з близькими онлайн. 

«Уже 20 місяців росія намагається залишити Україну повністю офлайн. Ворог зруйнував чверть усіх інтернет-мереж, а через значні збитки понад 90 провайдерів перебувають на межі банкрутства. Саме тому одне з топзавдань Мінцифри — створити умови та знайти можливості, щоб підтримати телеком-ринок і пришвидшити відновлення інтернету», — зазначив Віцепрем’єр Міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Хто може отримати грант: телеком-компанії, які працюють у Київській (без м. Київ), Чернігівській, Сумській, Харківській, Донецькій, Херсонській, Запорізькій, Миколаївській та Луганській областях. 

Грантові кошти можна витратити на:

  • обладнання та матеріали;
  • оплату рахунків за електроенергію;
  • орендну плату;
  • виплати, необхідні для утримання мереж;
  • зарплати працівників.

Щоб подати заявку, потрібно до 30 листопада заповнити форму за  посиланням.

«Необхідно підтримати операторів широкосмугового зв’язку, щоб вони залишалися в бізнесі й могли відновити інтернет-з’єднання для громадян, бізнесу та органів влади на деокупованих територіях України. Для цього Німеччина надає гранти», — пояснив директор програми EU4Business, GIZ Хаген Еттнер.