Rakuten Viber провів опитування серед українців і дізнався, яке їхнє ставлення до дистанційної роботи. В анонімному опитуванні в офіційному каналі Viber Україна взяли участь близько 30 тисяч користувачів. 

Результати опитування показали, що 24% українців віддають перевагу роботі вдома, адже це дозволяє їм краще зосередитись і налаштуватись на потрібний темп. З іншого боку, майже кожен пʼятий респондент постає перед труднощами, працюючи дистанційно: 2% опитаних справляються лише завдяки самодисципліні, 15% вдома завжди відволікаються на інші справи. Також 9% українців зазначили, що їм зручно працювати в будь-якому режимі, адже змінювати місце комфортно для різних задач. Для 4% респондентів не принципово звідки працювати. Решта опитаних (46%) не працюють віддалено.

На питання “Як вам працювати дистанційно?” відповіді розподілилися наступним чином:

  • Вдома легше зосередитись і налаштуватись на потрібний темп — 24%;

  • Вдома буває важко, але я справляюся завдяки самодисципліні — 2%;

  • Зручно і там, і там, бо змінювати місце комфортно для різних задач — 9%;

  • Краще в офісі, вдома завжди відволікаюся — 15%;

  • Мені не принципово звідки працювати — 4%;

  • Не працюю віддалено — 46%.

Примітка: методика дослідження – анонімне онлайн-опитування, n>29 000.

Варто зазначити, що у червні 2023 Rakuten Viber проводив опитування, щоб дізнатись, як змінилася ситуація з роботою в українців і в якому режимі вони працюють. Тоді частка респондентів, що працюють лише офлайн, була 59% (22% працювали в онлайн режимі, ще 19% — у гібридному).