В межах проєкту «Армія дронів» Держспецзв’язку та Мінцифри у співпраці з Генштабом ЗСУ передали українським військовим ще 1740 безпілотників. Серед них:

  • ударні безпілотники «Вампір»;
  • розвідувальні БпАК «Лелека»;
  • FPV-дрони «Фенікс»;
  • авіаційні комплекси Penguin та Avenger;
  • а ще – Matrice, Mavic та інші БпЛА, які допоможуть не тільки збирати розвідувальні дані, але і влаштовувати «бавовну» на позиціях окупантів.

Окрім того, військові отримають ще 414 оптико-електронних комплексів «Сова», які бійці застосовують для визначення координат ворожих цілей та корегування вогню.

«Дрони вже неодноразово доводили свою ефективність на передовій – вони знищують склади з боєприпасами, дороговартісну техніку окупантів, виявляють їхні позиції, дозволяють працювати далеко в тилу ворога. І ми робимо все можливе, щоб наші захисники не відчували дефіциту в безпілотниках. Вже закупили для військових тисячі дронів, і з кожним днем на фронті їх ставатиме більше. І надзвичайно важливо, що якісні та ефективні безпілотники пропонують саме українські виробники», – зазначив голова Держспецзв’язку Юрій Щиголь.

Віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій - міністр цифрової трансформації Михайло Федоров підкреслив, що у сфері БпЛА вже відбувається технологічна революція: «За останній рік виробництво дронів масштабували у 100 разів, понад 200 українських компаній почали виробляти дрони. Уряд виділив бюджет на безпілотники. Щотижня ударні роти БпЛА Армії дронів продовжують встановлювати нові рекорди і знищувати ворожу техніку. Передаємо нову партію безпілотників на фронт, їхню роботу вже скоро відчує ворог».