У новому рейтингу виробників систем зберігання первинних даних Gartner Magic Quadrant for Primary Storage група лідерів не змінилася в порівнянні 2022 роком. В цій групі наразі є вісім компаній: Dell, IBM, Infinidat, Hitachi, HPE, Huawei, NetApp, Pure Storage, причому позиція цих вендорів в «Магічному квадранті» за рік практично не змінилося як по вертикальній осі (Ability to Execute), так і по горизонтальній (Completeness of Vision). В групі «Претендентів» є тільки одна компанія – компанія Inspur (позначена в рейтингу Gartner як IEIT Systems – Inspur Electronic Information).

Магічний квадрант Gartner систем зберігання даних

 

Джерело: Gartner, 2023

Примітно, що до нової редакції «Магічного квадранта» Gartner не потрапили Lenovo та Fujitsu. Нагадаємо, що минулого року Gartner розташувала їх в групі «Претендентів» та «Нішевих гравців» відповідно. Однак тепер аналітики виключили їх з рейтингу, адже вони використовують у своїх СЗД операційні системи контролера, розроблені іншими фірмами. Таким чином, вони не відповідають головним критеріям для включення виробника к «Магічний квадрант».

Як відомо Lenovo з вже 8 років просуває під своїм брендом ThinkSystem DM OEM-версію систем зберігання NetApp. Втім, ще минулого року Gartner включав цього вендора в свій рейтинг.  

Fujitsu також пропонує своїм замовникам системи компанії NetApp, яка є її партнером ще з кінця 1990-х, однак у портфелі цього виробника є і дискові масиви Eternus DX власної розробки.