Інструмент на базі ШІ Joule буде вбудовано в портфоліо корпоративних хмарних технологій SAP. Він швидко надаватиме необхідну змістовну інформацію з усього портфеля рішень SAP, а також використовуватиме релевантні сторонні джерела.

Асистент допомагатиме працівникам швидше виконувати свою роботу і поліпшуватиме бізнес-результати завдяки швидкому сортуванню та логічному поєднанню складних мереж внутрішніх корпоративних даних, щоб отримати найкращі дієві рекомендації. В основі роботи штучного інтелекту (ШІ) лежить багаторічний успішний досвід SAP у сфері новітніх технологій.

Joule буде вбудовано в різні застосунки SAP від HR до фінансів, ланцюжка постачань, закупівель і роботи з клієнтами, а також у SAP Business Technology Platform. Цифровий помічник видозмінить взаємодію з користувачем SAP: працівникам потрібно просто поставити запитання чи визначити проблему й уже незабаром отримати змістовні відповіді, сформовані з великої кількості бізнес-даних і джерел (текстів, зображень, ідей з усього портфоліо SAP, а також сторонніх ресурсів).

Наприклад, виробник попросить допомогти йому краще розібратися з ефективністю продажів. Для цього Joule може визначити регіони з низькою продуктивністю, посилатися на інші набори даних, які виявлять, скажімо, проблему з постачанням, і автоматично підʼєднуватися до системи ланцюжка постачань, щоб запропонувати виробнику можливі виправлення. Joule постійно надаватиме нові сценарії для всіх рішень SAP. Так, у відділі кадрів він допоможе написати неупереджену посадову інструкцію та створити релевантні запитання для співбесіди.

«У міру того як зменшується початковий ажіотаж довкола генеративного штучного інтелекту, починається робота над забезпеченням вимірюваної рентабельності інвестицій, — заявив Філ Картер, віцепрезидент Worldwide Thought Leadership Research, IDC. — SAP розуміє, що такий ШІ зрештою стане частиною повсякденного життя та роботи, і витрачає час на створення помічника для бізнесу, який зосереджується на створенні відповідей на основі реальних сценаріїв, а також на встановленні необхідних обмежень, щоб переконатися в достовірності пропонованих рішень».

Joule стане доступний із SAP SuccessFactors і SAP Start у листопаді цього року, а з SAP S/4HANA Cloud, public edition — на початку наступного. Згодом — також із SAP Customer Experience, SAP Ariba та SAP Business Technology Platform. Разом із багатьма іншими оновленнями в портфоліо SAP будуть анонси на SAP SuccessConnect 2-4 жовтня, SAP SpendConnect Live 9-11 жовтня, SAP Customer Experience Live 25 жовтня та SAP TechEd 2-3 листопада.

Joule базується на наявних пропозиціях SAP Business АІ та вдосконалює їх; доступ до штучного інтелекту SAP мають більше 26 000 її хмарних клієнтів.

Комплексна стратегія SAP щодо побудови корпоративної екосистеми штучного інтелекту майбутнього охоплює прямі інвестиції, що були оголошені в липні з Aleph Alpha, Anthropic і Cohere, а також партнерства з Microsoft, Google Cloud і IBM, оголошені в травні. Sapphire Ventures, глобальна компанія венчурного капіталу в програмному забезпеченні, підтримується SAP і виділяє понад 1 млрд доларів на фінансування стартапів корпоративних технологій на базі ШІ.