Американський виробник мережевого обладнання Netgear випустив першу mesh-систему на базі технології WiFi 7. Модель Orbi 970 призначена для домашніх користувачів і дозволяє довести швидкість бездротової передачі даних до 27 Гбіт/сек, забезпечує одночасне обслуговування до 200 бездротових клієнтів і покриття бездротової мережі до 929 кв. м при розгортанні в конфігурації з маршрутизатором та двома сателітними пристроями. Додавання ще одного сателіту збільшує покриття WiFi приблизно на 300 кв. м. Згідно з даними вендора, за площею покриття Orbi 970 перевершує на 10% випущену рік тому аналогічну mesh-систему Orbi 960, яка використовує стандарт WiFi 6E, а за швидкістю бездротової передачі даних Orbi 970 працює більш ніж у два рази швидше.

Особливість Orbi 970 полягає в наявності на маршрутизаторі та сателітах 10-гігабітних портів Ethernet, причому в маршрутизаторі один із портів 10GbE використовується для підключення LAN, а другий – для підключення до інтернет-провайдера. Крім того, маршрутизатор обладнаний чотирма мультигігабітними портами 2.5GbE LAN, а сателіти – двома такими портами. Вартість комплекту із маршрутизатора та двох сателітів складає близько 2300 дол., маршрутизатор з одним сателітом коштує 1700 дол., а ще один сателіт коштуватиме 900 дол.

Проте нагадаємо, що технологія WiFi 7 поки не отримала статусу офіційного стандарту IEEE. Водночас ряд вендорів бездротового обладнання вже анонсували продукти, що використовують сьоме покоління WiFi.

Однак навряд новий продукт Netgear буде користуватися великим попитом. Справа не тільки у високій ціні, а й у дуже невеликій кількости бездротових клієнтів станом на сьогодні, які можуть використовувати WiFi 7. Компанія Intel тільки у вересні анонсувала випуск своїх перших бездротових адаптерів з підтримкою WiFi 7, а стандартизація цієї технології очікується в 2024-му або навіть у 2025 році. Отже зараз купувати Orbi 970 є сенс тільки для того, щоб через рік-два в повній мірі використати можливості бездротової мережі WiFi 7 на базі цієї системи. Але ж через пару років такі системи будуть коштувати значно дешевше.