Смартфони, які обіцяють бути найменш цікавими, іноді виявляються найцікавішими. Це саме той випадок з iPhone 15 Pro Max. Дякуємо ilounge.ua за наданий пристрій на цей огляд.

Хоча минулорічний iPhone 14 Pro приніс виняткову кількість нових апаратних і функціональних можливостей, в цілому я був розчарований. Apple представила багато нових функцій не тільки набагато пізніше, ніж конкуренти, але й менш продумано.
Під моїм оглядом 14 мене звинуватили в тому, що я ненависник і шукаю недоліки через силу. Що ж, Apple, мабуть, сама себе ненавидить, тому що iPhone 15 Pro Max – це значною мірою спроба усунути ці нібито насильницькі недоліки.

Камера iPhone 15 Pro Max

iPhone 15 Pro Max має фантастичне використання камери з високою роздільною здатністю.
Лінійка 14 Pro мала, на мою думку, одну з найгірших реалізованих камер на 48 Мп у світі. iPhone 15 Pro має абсолютно найкращу реалізовану камеру на 48 Мп у світі.

У минулорічній моделі переваг сенсора з вищою роздільною здатністю було небагато, оскільки вони в основному зводилися до поліпшеного цифрового зуму. За замовчуванням смартфон все одно робив фотографії з роздільною здатністю 12 Мп, а повні 48 Мп можна було витягнути лише в режимі ProRAW. Такі фото займають більш ніж у 30 разів (!) більше місця, ніж ті, що зроблені в автоматичному режимі, тому для більшості користувачів гра була не варта свічок.

В iPhone 15 Pro компанія Apple застосувала інший підхід. Тепер смартфон за замовчуванням робить фотографії з роздільною здатністю 24 Мпікс, що вдвічі більше, ніж раніше. І це стосується всіх режимів - включаючи портрет, нічну зйомку та Live Photos. А фотографії з роздільною здатністю 48 Мпікс нарешті можна робити не лише у форматі ProRAW, а й у стислому форматі HEIF.
При бажанні в налаштуваннях можна відновити стандартні 12 Мпікс, але – на мою думку – не варто.

Кадр нижче я зняв у режимах 12, 24 і 48 Мпікс.


24 Мпікс  це здоровий компроміс між деталізацією фото і розміром файлу. Таке фото помітно різкіше, ніж 12-мегапіксельне, а місця займає лише на 40 відсотків більше.
Таким чином, замість того, щоб бути маркетинговим трюком або додатковою опцією, Apple зробила функцію вищої роздільної здатності реальною перевагою для зйомки абсолютно будь-яких фотографій. Про який інший смартфон ви можете сказати те ж саме?

Мені також подобається новий портретний режим в iPhone 15 Pro Max
Для того, щоб отримати ефект розмиття фону на фотографії, до цього часу потрібно було вибирати портретний режим перед зйомкою. Якщо користувач не подумав про це або забув - все пропало. Максимум, що можна було зробити - це врятуватися за допомогою зовнішніх додатків.
В iPhone 15 серії дані про глибину збираються автоматично майже для кожної фотографії. Коли телефон виявляє в кадрі людину, собаку чи кота, він сам створює карту глибини. Коли фотографується інший об'єкт, просто натисніть на нього на екрані.

Ергономіка в iPhone 15 Pro Max значно покращилася

У попередніх моделях я скаржився на ергономіку, тому що не був фанатом поєднання кутового корпусу і важкої нержавіючої сталі. У серії iPhone 15 Pro Apple замінила сталь на титан, завдяки чому iPhone 15 Pro Max став на 19 грамів легшим за свого попередника. У повсякденному використанні це дуже помітно для зап'ястя.


 

Кнопка дії замість перемикача звуку має потенціал, але потребує доопрацювання

iPhone 15 Pro і 15 Pro Max - перші смартфони в історії Apple, в яких немає культового тумблера, що відповідає за вимкнення звуку сповіщень. Замість нього з'явилася багатофункціональна клавіша, яку виробник називає кнопкою дії.
Кнопка реагує на тривале утримання і за замовчуванням змінює звукові профілі. Однак у налаштуваннях їй можна призначити іншу функцію, наприклад, увімкнути ліхтарик, диктофон або камеру. Можливості дуже широкі, а в поєднанні з Siri Shortcuts - майже безмежні. Трохи фантазії - і кнопка може виконувати цілу послідовність чітко визначених дій в окремих додатках.

 


iPhone 15 Pro Max розчаровує, але й захоплює

Провівши два дні з новими iPhone, я продовжую стверджувати, що останнім часом Apple втратила здатність продумано впроваджувати нові функції. Найбільш обговорювані нові функції, такі як 5-кратний телеоб'єктив і кнопка дії, були впроваджені в значній мірі скомпрометовано. Так, вони дають користувачам нові можливості, але вони також забирають те, що їм потенційно подобалося.
Натомість я в захваті від того, наскільки відшліфований iPhone 15 Pro Max в менш помітних аспектах. Ергономіка? Колосальна різниця. Камера на 48 Мпікс? Нарешті з фантастично використаним потенціалом. Автоматичний портретний режим? По суті, це те, що повністю змінює ваше уявлення про мобільну фотографію.