В 2022 році постачання смартгодинників та фітнес-браслетів зменшилися на вражаючі 18% рік до року, за даними експертів Canalys. Але вже в 1-му кварталі поточного року відвантаження цих пристроїв скоротилися всього на 1%, а в 2-му кварталі поточного року аналітики зафіксували зростання — на 6% від рівня аналогічного періоду 2022-го, до 44 млн. одиниць по всьому світу. В Canalys вважають, що до 2027 р. включно глобальні продажі наручних гаджетів будуть стабільно зростати з середньорічним темпом 4,1%.

Глобальні поставки наручних гаджетів, по кварталах, млн одиниць

 

Джерело: Canalys, серпень 2023
(нижній фрагмент − фітнес-браслети, середній − розумний годинник з фіксованою функціональністю, верхні − розумний годинник з можливістю встановлення застосунків)

Притому частка фітнес-браслетів, які характеризуються мінімальним набором можливостей, останні три роки постійно знижувалася, і лише останні два квартали практично зафіксувалася на рівні 19%. Преміум-сегмент смартгодинників з можливістю встановлення застосунків користувачем також частково скоротився. Тож головним драйвером зростання є розумні годинники в середньому ціновому сегменті, з фіксованою функціональністю.