Компанія AMD оголосила про випуск процесорів EPYC 8004 серії під кодовою назвою Siena, що завершують продуктову лінійку сімейства EPYC четвертого покоління. Нові процесори поєднують ядро Zen 4c у спеціально розробленому центральному процесорі, який дозволяє провайдерам рішень створювати енергоефективні і диференційовані платформи для роботи з додатками у різних сферах — від інтелектуальної периферії, зокрема для роздрібної торгівлі, виробництва і телекомунікації, до центрів обробки даних для хмарних сервісів, зберігання даних тощо.

Вендор відзначає наступні переваги нових процесорів: 

  • Висока енергоефективність для інтелектуальної периферії. Застосовуючи ефективне ядро Zen 4c і новий сокет SP6, процесор серії EPYC 8004 може забезпечувати вдвічі вищу продуктивність системи на ват порівняно з передовою мережевою моделлю конкурентів.

  • Збалансована продуктивність. Для галузі, яка потребує максимальної продуктивності на ват у середовищах з обмеженим простором та інфраструктурою, процесори серії AMD EPYC 8004 забезпечують необхідні на периферії збалансовану продуктивність і чудову енергоефективність. Наприклад, у робочих завданнях із відеокодуванням EPYC 8324P забезпечує до 1,16 разів більшу продуктивність на ядро проти мережевого продукту конкурентів, до того ж в умовах нижчого енергоспоживання.

  • Оптимізація записів для інтелектуальних периферійних розгортань. Інтелектуальні периферійні розгортання орієнтовані на менші вузли серверів, а не на повні стійки, що притаманно для дата-центрів, і можуть допомогти клієнтам заощадити тисячі доларів на витратах на електроенергію завдяки більшій щільності ядер та вищій пропускній спроможності.

Декілька виробників вже представили низку систем і рішень, що використовують можливості процесорів серії AMD EPYC 8004. Зокрема, Dell Technologies випустила сервер Dell PowerEdge C6615, який демонструє високу продуктивність за низької сукупної вартості володіння (TCO) для масштабування робочих навантажень.

Lenovo анонсувала ThinkEdge SE455 V3, новітній флагманський сервер, оптимізований для периферійних пристроїв. Це найбільш енергоефективний сервер, доступний для запуску додатків штучного інтелекту нового покоління на периферії.

Supermicro представила нові периферійні платформи з використанням процесорів AMD EPYC серії 8004, оптимізованих для забезпечення високої продуктивності й енергоефективності для периферійних і телекомунікаційних дата-центрів.