End-to-end шифрування (або наскрізне, кінцеве шифрування) – один із найнадійніших способів захисту, який використовується у популярних месенджерах (наприклад, WhatsApp, Signal тощо). Завдяки цьому методу шифрування доступ до повідомлень під час приватного спілкування онлайн мають тільки відправник та одержувач. А отримання даних будь-якою третьою стороною – навіть представниками компанії, якій належить месенджер – під час пересилання повідомлень неможливе, пояснюють в Держспецзв’язку.
Простими словами – повідомлення шифруються, коли відправник їх надсилає, а розшифровуються, коли надходять одержувачу. Якщо доставка повідомлення адресату затримується з якихось причин (скажімо, через відсутність зв’язку), воно зберігатиметься на серверах компанії в зашифрованому вигляді, доки не буде доставлене.
Інформацію про те, чи захищена ваша розмова наскрізним шифруванням, зазвичай можна знайти в меню обраного чату в розділі «Інформація». Наскрізне шифрування застосовується автоматично, ніяких додаткових налаштувань «вручну» робити не потрібно. На голосові та відеодзвінки зазвичай воно також поширюється.
Проте важливо мати на увазі: хоча наскрізне шифрування забезпечує високий рівень безпеки, ніякі засоби шифрування не є абсолютно стійкими, їх можливо зламати за належної спрямованості та витрати ресурсів.
Тому найкраще брати до уваги результати незалежних тестувань подібного функціоналу (наприклад, це можна зробити за посиланням https://www.securemessagingapps.com/ ). Адже кожен сервіс реалізовує його, використовуючи свої алгоритми, що можуть мати певні недоліки.