Українська асоціація фінтех та інноваційних компаній (УАФІК) за підтримки міжнародного фінансового сервісу NovaPay підготувала дослідження "Фінтех у цифрах-2023", згідно з яким P2P – найбільш зростаючий в Україні cегмент платежів зі середньорічним темпом зростання 57%. Як свідчать ключові результати дослідження "Фінтех у цифрах-2023", сегмент платежів є головним драйвером розвитку всієї фінтех-індустрії не тільки в Україні, але й в усьому світі, куди спрямовано 50% інвестицій.

Глобальний е-commerce впевнено зростає протягом останніх п'яти років, випереджаючи зростання глобального ВВП (в середньому на 17% кожного року проти 5%). При цьому зростає і частка глобального е-commerce в глобальному ВВП (з 4,5% у 2017 р. до фактичних 6,3% у 2021 р. та прогнозних 9,0% у 2024 р.).

"Україна активно інтегрується в європейську спільноту, але український фінтех вже давно є невіддільною частиною глобальної фінтех-екосистеми, адже кожна третя фінтех-компанія України вже працює на міжнародному ринку, а кожна восьма – на ринку Європи. Очікуємо, що "Фінтех у цифрах-2023" стане путівником для взаємодії і розвитку і українських гравців фінтех-ринку, і європейських колег", — зазначає Ростислав Дюк, Голова Правління УАФІК.

"Український фінтех ще до великої війни довів, що він – частина світового ринку – ще у 2019 році Україна була світовим лідером із впровадження ApplePay i GooglePay. Повномасштабна війна і глобальна невизначеність знизили рівень інвестицій у галузь, проте, не вплинули на кількість гравців українського фінтеху – він вистояв стовідсотково. Навіть більше – українські фінтех-компанії розпочали європейську експансію, і NovaPay – одна із перших українських фінтех-компаній, яка зробила це. Головними драйверами розвитку всієї індустрії є і буде залишатись сегмент платежів і розвиток е-commerce, і саме в цих двох напрямах ми вбачаємо можливості для власного руху", — підкреслює Андрій Кривошапко, СЕО NovaPay.