Минулого тижня чат-бот OpenAI, ChatGPT отримав нову функцію, що мала назву Browse with Bing. Ця функція надавалась виключно передплатникам ChatGPT Plus.

Microsoft пообіцяла інтегрувати штучний інтелект у пошукову систему Bing в кінці травня на конференції Build 2023, щоб покращити можливості пошуку. Раніше ChatGPT залежав від моделі OpenAI GPT-4, де чат-бот міг отримати доступ до інформації, датованої до вересня 2021 року.

Однак невдовзі після включення нової функції до чат-боту в компанії OpenAI виявили, що в деяких випадках вона працює з «нюансами». Наприклад, якщо користувач спеціально запитує повний текст статті, що знаходиться за певною URL-адресою, чат-бот може ненавмисно виконати цей запит. Нюанс полягає в тому, що ця стаття може бути в платному доступі, і таким чином користувач отримував доступ до неї безкоштовно через ChatGPT. В результаті 3 липня 2023 компанія відключила бета-функцію Browse with Bing.

У більшості випадків платний доступ до матеріалів сайту використовується для монетизації контенту та щоб змусити користувачів оплатити передплату на сайт. Відвідувачі без передплати обмежені доступом до опублікованої на сайті інформації. Однак, деякі читачі знайшли новий спосіб обійти такі обмеження та отримати доступ до інформації без необхідності оформлювати передплату. Фактично вони просто запропонували чат-боту скопіювати для них текст статті, що знаходилася у платному доступі.

Тепер неясно, коли OpenAI знову відновить функцію Browse with Bing і які вона внесе зміни до конфігурації, щоб запобігти повторенню вищезгаданих випадків.