Про свої досягнення та виклики воєнного часу, з якими стикається українське медичне забезпечення, розповіли спікери Медичних закупівель України (МЗУ). Вони взяли участь у глобальному заході SAP «Майбутнє закупівель у фармацевтиці: виклики та можливості», присвяченому питанням закупівель у фармацевтичній промисловості в Центральній і Східній Європі (СЕЕ), що пройшов 20 червня 2023 року в Празі, Чехія.

Закупівлі є ключовим аспектом медико-біологічних і фармацевтичних секторів, оскільки вони охоплюють пошук і придбання основних товарів і послуг, необхідних для розробки й розповсюдження життєво необхідних лікарських засобів і медичних виробів. Завдяки ефективним закупівлям можна економити кошти, удосконалити якість і поліпшити результати для пацієнтів.

За час війни Медичним закупівлям України вдалося:

●     за допомогою інноваційних інструментів покращити ефективність закупівельного процесу та доступ пацієнтів до ліків, які надаються державою безоплатно;

●     розширити міжнародне партнерство;

●     відновити та розвинути інфраструктуру лікарень завдяки закупівлям якісного медичного обладнання.

«Через повномасштабне вторгнення росії було пошкоджено понад тисячу медичних закладів, зруйновано сотні лікарень, карет «швидких» та медобладнання. Війна суттєво вплинула й на наші внутрішні процеси, через що нам довелося прийняти низку стратегічних рішень, щоб забезпечити стабільну роботу. Як результат – у 2022 році ми централізовано придбали 96% від запланованого переліку ліків та медвиробів, що є рекордним показником за всі роки. Також МЗУ продовжують закуповувати важливе медобладнання для лікарень в межах ініціативи Президента України UNITED24», — прокоментував в. о. гендиректора МЗУ Едем Адаманов.

Під час повномасштабного вторгнення МЗУ успішно впровадили рішення SAP Ariba для наскрізного цифрового процесу закупівель і, використовуючи новітні технології, забезпечують належне проведення державних закупівель.

Медзакупівлі України також планують запровадити ERP систему для оптимізації внутрішніх процесів і покращення ефективності ланцюга постачань.

«Цифрова трансформація МЗУ та їхні досягнення в проведенні закупівель, ще й під час війни, — це яскравий приклад того, як інноваційні технології SAP, що використовуються провідними компаніями по всьому світу, допомагають навіть у кризових ситуаціях. Завдяки SAP Ariba забезпечується максимальна прозорість усього ланцюжка постачання та збільшується ефективність закупівель, а робочий процес автоматизується й вимагає мінімум часу», — зазначила Ганна Мікулицька, керівна директорка SAP Ukraine.

Під час конференції лідер галузі, компанія Novartis, також поділилися своїми думками про останні розробки у сфері закупівель і тим, як вони вирішують виклики, з якими стикається фармацевтична галузь.