Служба безпеки системно викриває канали незаконного переправлення за кордон громадян призовного віку. Під час комплексних заходів в декількох областях України ліквідовано 8 нових схем та затримано 15 організаторів нелегальних «трафіків».

Вони обіцяли своїм клієнтам вивезти їх за межі нашої держави на підставі підроблених документів або в обхід контрольно-пропускних пунктів.

Вартість таких «послуг» ділки оцінювали по-різному. Максимальна сума становила 12 тис. дол.

Так, у Києві повідомлено про підозру столичному адвокату. За гроші він пропонував фіктивні документи щодо непридатності до військової служби за станом здоров’я, у тому числі через оформлення «групи інвалідності».

Ще один канал нелегальної міграції в столиці заблокували співробітники Головного управління внутрішньої безпеки СБУ. До його функціонування причетні щонайменше 10 осіб. Зловмисники пропонували потенційним призовникам виїхати за межі України під виглядом волонтерів.

Для цього ділки зареєстрували благодійну організацію, яку використовували для реалізації «схеми». Співробітники СБУ затримали одну із організаторок оборудки на отримані 10 тис. євро за пакет фіктивних документів для виїзду до ЄС.

На Івано-Франківщині затримано двох місцевих жителів, один з яких мав російський паспорт. Вони допомагали військовозобов’язаним нелегально потрапити до однієї з країн Євросоюзу через віддалені стежки Карпат.

Для цього зловмисники підвозили «ухилянтів» за декілька кілометрів до лінії кодону, а далі їх супроводжували пішки по заздалегідь підготовленому маршруту в горах.

На Львівщині ліквідовано ще два канали незаконної міграції. До організації першого – причетний керівник групи одного з місцевих добровольчих формувань територіальної громади.

За даними слідства, він продавав фіктивні меддовідки про непридатність до військової служби.

Іншу схему налагодили двоє мешканців обласного центру, які за гроші «влаштовували» своїх клієнтів водіями міжнародних рейсів і навіть оформлювали для них водійські посвідчення.

На Закарпатті співробітники Головного управління внутрішньої безпеки СБУ блокували ще три схеми втечі «ухилянтів». До організації першої – причетні 5 мешканців регіону. Серед них – дві представниці місцевого благодійного фонду.

Зловмисники спеціалізувались на виготовленні фальшивих документів для виїзду за кордон під виглядом волонтерів.

Наступні два канали нелегальної міграції організували 6 місцевих жителів. Вони допомагали своїм клієнтам перейти кордон через так звану «зеленку». За всіма викритими фактами тривають розслідування за ст. 332 Кримінального кодексу України (незаконне переправлення осіб через державний кордон України).