Аналітики IDC випустили новий прогноз стосовно світового ринку смартфонів. Згідно з ним у 2023 р. глобальні відвантаження смартфонів скоротяться на 3,2%, а загальний обсяг постачань складе приблизно 1,17 млрд штук. Нагадаємо, що у лютому в IDC передбачали річне падіння поставок на 1,1%. Однак потім аналітики були змушені переглянути прогноз у зв’язку зі слабкими очікуваннями з економіки та продовженні інфляції. За такого прогнозу на 2023 рік експерти прогнозують відновлення ринку з 2024 р. при річному зростанні на 6,0% і подальше зростання.

Притому середня роздрібна ціна на смартфон з підтримкою технології 4G до 2027 року знизиться до 92 дол, а аналогічний показник для 5G-смартфонів складе 433 дол. Відзначимо, що два роки тому цей ці показники дорівнювали 202 дол та 661 дол відповідно.

Прогноз розвитку світового ринку смартфонів до 2027 року. Джерело: IDC

 

 Ліворуч по вертикалі – поставки в млн штук, праворуч по вертикалі – середня ціна продажів ASP у дол.

 Чимало фактів вказують на те, що процес відновлення вже запущений, хоча в другому півріччі він ще не проявиться. У споживчому сегменті відновлення попиту у всіх регіонах світу, включаючи і Китай, відбувається набагато повільніше, ніж передбачалося. Зараз брендам дуже важливо мати необхідний рівень складських запасів, щоб наростити поставки, як тільки піде зростання попиту. Також настає час інвестування в споживача, і тут потрібні відповідні маркетингові акції.