В Естонії відбувся п’ятий щорічний Кібердіалог України та Сполучених Штатів Америки з питань кіберполітики. Під час зустрічі делегація США висловила підтримку Україні в боротьбі з російською агресією та анонсувала, що у співпраці з Конгресом надасть додаткові 37 мільйонів доларів кібердопомоги. Кошти будуть спрямовані на посилення кіберстійкості України, а також захист критично важливих мереж і цифрової інфраструктури.

«Наразі Мінцифра фокусується на розбудові екосистеми цифрової стійкості. Підтримка США є важливим показником подальшого розвитку цієї стратегії. Ми вдячні колегам за сприяння в посиленні кіберспроможностей України і забезпеченні інструментів захисту критичної, зокрема цифрової, інфраструктури», — коментує Георгій Дубинський, заступник Міністра цифрової трансформації України. 

Під час Кібердіалогу сторони поділилися поглядами на роль кібербезпеки в довгостроковому цифровому розвитку України. Також обговорили потенційну майбутню співпрацю між Україною та США з кібернетичних питань. Зокрема, щодо обміну досвідом, який Україна отримала під час постійного підвищення рівня кібернетичної та цифрової політики.

Включно з анонсованою фінансовою підтримкою, з лютого 2022 року загальна сума допомоги США становитиме 82 мільйони доларів на вдосконалення кіберстійкості України та понад 120 мільйонів доларів з 2016 року. Це дало змогу посилити кіберспроможності України, вчасно виявляти кіберінциденти та загрози й реагувати на них.