Кілька років тому компанія Apple зробила потужний крок до переходу на мікропроцесори власної розробки, оголосивши про випуск мікросхем Apple Silicon., в яких використовуються мікропроцесорні ядра з архітектурою ARM. З 10 листопада 2020 року компанія Apple почала перехід на процесори Apple Silicon замість використання ЦП компанії Intel у комп'ютерах Mac. На початок 2023 року всі моделі Mac, крім Mac Pro, були переведені на Apple silicon.

Тепер схоже, що Microsoft працює над тим, щоб наздогнати Apple, працюючи над власним спеціальним чипсетом і готуючи Windows 12 до оптимізації під нові чіпи ARM. Про це говорить новий список вакансій, що компанія виклала в себе на сайті, зокрема мова йде про:

- головного архітектора по системам на чіпі

- старшого інженера з перевірки фізичного дизайну

- головного інженер-конструктора

- головного спеціаліста по схемам живлення для чипсетів

Багато спеціалізованих завдань, які компанія класифікує як «Команда Microsoft Silicon», було опубліковано наприкінці квітня, а деякі з’явилися трохи раніше. Ось як Microsoft описує обов’язки головного архітектора SoC Silicon: «Ви будете на передньому краї обчислювальної техніки, будуючи тривалі відносини з різними міжфункціональними групами, щоб забезпечити високопродуктивну та інноваційну кремнієву систему на чіпі (SoC), використовуючи свій великий досвід для розробки апаратних архітектур та функцій».

Таким чином, можна зробити висновок, що Microsoft не спостерігає за Apple збоку і знає, що їй потрібно інвестувати та швидко рухатися вперед в розробці своїх власних чіпів ARM.

Ці власні розробки можливо будуть інтегровані у проект ОС Windows 12, яка може вийти вже у 2024 році.

Вважається, що Windows 12 є частиною проекту Microsoft Windows Core, який зосереджується на створенні модульної та настроюваної версії Windows для різних форм-факторів. Інтеграція власних чіпів ARM може ще більше оптимізувати роботу апаратного та програмного забезпечення Windows 12. Також важливою перевагою власних чіпів ARM при застосуванні разом з Windows 12 може стати різноманітність інтегрованих функцій штучного інтелекту.