Міністерство цифрової трансформації повідомило про позитивні зрушення в роумінгу з Євросоюзом. Сьогодні Рада ЄС затвердила Додаток 17-3, таким чином українці зможуть не сплачувати додаткові збори за зв'язок під час подорожей Європою, а європейські мандрівники — в Україні. Рада ЄС та Єврокомісія підтримують, щоб Україна приєдналася до вільного роумінгу з ЄС на постійній основі.

Для цього Єврокомісія запропонувала включити положення про роумінг до Доповнення 17-3 Угоди про асоціацію. Рада ЄС схвалила цю пропозицію і дала зелене світло для схвалення двостороннього рішення Україна-ЄС.

Далі слід очікувати на схвалення Рішення Комітетом асоціації Україна-ЄС у торговельному складі. Україна  працює над тим, щоб всі умови для приєднання України до зони Roam like at home були виконані.

Зараз мільйони українців у ЄС спілкуються з рідними без переплат завдяки Спільній заяві операторів. Нещодавно дію заяви продовжили ще на пів року. Це результат активної роботи команд Мінцифри, НКЕК та мобільних операторів.