Компанія AMD у співпраці з 451 Research нещодавно оприлюднила новий  звіт, в якому йдеться про те, що вдосконалення базових процесорів є одним із найефективніших способів контролювати вуглецевий слід центру обробки даних і його витрати на електроенергію. Оскільки підприємства в усьому світі усвідомлюють важливість управління власним впливом на довкілля, це дослідження демонструє, як організації можуть значно підвищити ефективність своєї ІТ-інфраструктури.

Примітно, що майже половина опитаних топменеджерів галузі ІТ визнає, що на ІТ-операції припадає більша частина впливу їхньої компанії (про це говорять 25% респондентів) або весь вплив (19%) на навколишнє середовище. Тому вони вже визначили конкретні цілі щодо його зниження. Відомо, що цифрова трансформація продовжуватиме стимулювати значне зростання ЦОДів. Це відбуватиметься протягом десятиліть і негативно впливатиме на довкілля у довгостроковій перспективі, якщо відповідний вплив не контролювати особливо ретельно. Для наочності: якби ЦОДи та серверні кімнати в США, які працювали в 2019 році, представляли цілу країну, вона у переліку найбільших країн-споживачів енергії розташувалася би вище за Мексику.

Використання нових, ефективніших технологій та операційних моделей стане невід'ємною частиною пом'якшення негативних впливів. Дослідження показало, що вибір правильного процесора, який використовує меншу кількість фізичних серверів, — це один із способів покращити роботу підприємств. Новітні процесори допоможуть знизити загальне споживання енергії і підвищити ефективність операцій завдяки зменшенню площі дата-центру й енергоспоживання.

До прикладу, мета AMD — забезпечити 30-кратне поліпшення енергоефективності до 2025 року для ШІ-навчання і високопродуктивних обчислювальних програм, які працюють на прискорених обчислювальних вузлах. У разі реалізації це заощадить мільярди кіловат-годин електроенергії тільки у 2025 році, скоротивши споживання потужності, необхідної цим системам для виконання одного розрахунку, на 97% протягом п'ятьох років.