Зловмисники реєстрували фейкові благодійні фонди, на рахунки яких збирали пожертви нібито для допомоги дітям. Більшу частину отриманих грошей учасники угруповання розподіляли між собою. Організаторам правоохоронці  оголосили підозру.

Шахрайську схему викрили співробітники кіберполіції Києва спільно зі слідчим відділом Дарницького управління поліції.

Троє організаторів угруповання зареєстрували фіктивні організації, які видавали за благодійні фонди. Залучивши ще трьох виконавців, вони утворили call-центр, звідки телефонували підприємцям та представникам різних організацій і просили, щоб вони долучилися до грошових зборів. Зловмисники запевняли, що збирають на потреби постраждалих від війни дітей. Для маскування протиправної діяльності угруповання дійсно переказувало близько 5% отриманих грошей на благодійність. Однак, решту розподіляли між собою.

У такий спосіб вони привласнили понад 10 мільйонів гривень.

В оселях фігурантів та за місцем розташування call-центру правоохоронці провели обшуки. Вилучено мобільні телефони, ноутбуки, банківські картки, документацію та печатки. До проведення слідчих дій також було залучено працівників полку поліції особливого призначення.

Організаторів схеми затримано в порядку ст. 208, п. 6 ч. 1 ст. 615  Кримінального процесуального кодексу України.

Відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 201-2 (Незаконне використання з метою отримання прибутку гуманітарної допомоги, благодійних пожертв або безоплатної допомоги) Кримінального кодексу України. Чотирьом фігурантам оголошено про підозру, їм загрожує до семи років позбавлення волі з конфіскацією майна. Вирішується питання щодо оголошення підозри співучасникам угруповання. Слідчі дії тривають.