Компанія Pure Storage повідомила про випуск спеціального мережевого адаптера DirectCompress Accelerator Card (DCA), який призначений для використання в твердотільних системах зберігання даних (СЗД) серії FlashArray//XL.

DCA виконана на базі матриці FPGA, що перепрограмується, і служить для інтелектуального стиснення даних. Алгоритми машинного навчання, що використовуються в DCA, здатні визначати тип даних і відповідним чином оптимізувати процес їх стиснення. Для прикладу, вони можуть розпізнати файли віртуальних машин, мультимедіа-файли та бази даних. Ефективність стиснення також покращується завдяки підтримці різних розмірів блоків даних.

За словами вендора, використання DCA значно (до 30%) покращує ефективність онлайнового стиснення даних. До речі, DCA не тільки зменшує обсяг даних, що зберігаються, та економить ємність SSD-накопичувачів, але й полегшує навантаження на центральний процесор в контролерах системи зберігання, оскільки для виконання стиснення даних необхідні інтенсивні обчислення. Тобто анонсований мережевий адаптер покращує загальну продуктивність систем зберігання.

Представники Pure Storage заявили, що планують обладнати картами DCA усі свої системи зберігання FlashArray протягом найближчих 12 місяців.