Аналітики Canalys завершили підрахунок світових поставок навушників з бездротовим підключенням всіх типів в 4-му кварталі 2022 р. Як показав звіт, спад цього сегменту ринку виявився неочікувано великим.

В 4-му кварталі минулого року, за даними Canalys, у світі загалом було відвантажено лише 112,1 млн бездротових навушників усіх типів – «повністю бездротових» (TWS), бездротових вкладних навушників з перемичкою (wireless earphones) і бездротових навушників з оголів’ям (wireless headphones).

Навіть постачання TWS-пристроїв знизилися рік до року на 23%. Нагадаємо, що саме TWS аналітики раніше розглядали як основний драйвер всього цього сегмента. Відвантаження бездротових навушників із оголів'ям скоротилися за той же період ще більше — на 25%, а вкладних із перемичкою — на цілих 36%. 

Втім, такий спад хоч і є сильним, але не безпрецедентним, адже в 4-му кварталі 2021 року збут в сегменті бездротових аудіопристроїв показав кардинальне зростання на 21% рік до року.

Структура продажів бездротових навушників по регіонам та динаміка обсягів відвантажень


Джерело: Canalys

Найбільший відносний спад продемонстрували поставки в регіоні EMEA. На думку аналітиків, це може бути пов'язане безпосередньо з введеними проти рф санкціями, насамперед з боку Apple. Справа в тому, що саме навушники Apple AirPods домінують практично у всіх цінових діапазонах вище 100 дол. за пару, притому в діапазоні від 100 до 199 дол вони займають 50%, а в діапазоні 200-299 дол – майже 90%. В ціновій категорії вище 300 дол частка AirPods також складає до 50%.