Компанія HP Inc у партнерстві з Глобальною бізнес-коаліцією для освіти прийняла рішення надати 2000 ноутбуків для переміщених українців, які постраждали від війни в межах країни та за кордоном, через своїх надійних партнерів на місцях — Impact Force, PHINEO, United Way та WE AID.

Жорстоке російське вторгнення в Україну змусило третину населення країни покинути свої домівки: понад  8 мільйонів біженців з України зареєстровано по всій Європі, а щонайменше 4,6 млн людей переміщені всередині країни. 2700+ навчальних закладів зруйновані та постраждали від бомб та обстрілів, а мільйони українських студентів навчаються дистанційно як всередині країни, так і за її межами.

Щоб дати можливість українським дітям продовжити навчання, а їхнім матерям — здобути навички, необхідні для працевлаштування, незважаючи на війну, що охопила країну, компанія HP Inc та Глобальна бізнес-коаліція для освіти запустили спільну ініціативу «Цифровий капітал для України» з бюджетом у $30 млн, щоб забезпечити переселенців технологіями, обладнанням та навчальними матеріалами.

У рамках проєкту 2000 ноутбуків будуть розповсюджені через довірених партнерів - Impact Force, PHINEO, United Way та WE AID. Перша партія з 900 ноутбуків була доставлена в Україну для підтримки діяльності серед внутрішньо переміщених осіб, а також в офіси United Way у Великобританії, Ізраїлі, Іспанії, Нідерландах, Румунії та Угорщині, які активно працюють на місцях з українськими біженцями. Ще 1100 ноутбуків уже в дорозі.

«Це чудовий приклад взаємовигідної співпраці між бізнесом та неурядовими організаціями в ці складні часи. В умовах, коли мільйони людей змушені були покинути свої домівки, ми відповідаємо на цей заклик, передаючи ноутбуки в руки студентів та сімей, які були змушені покинути свої домівки та навчальні аудиторії. Ми віримо, що Україна переможе, а освічена молодь та соціальні підприємці стануть величезною частиною післявоєнного відновлення та сталого розвитку країни», — заявляє Ніна Левчук, співзасновник громадської організації Impact Force.

«Ми пишаємося тим, що підтримуємо HP та Impact Force у їхніх зусиллях допомогти українським біженцям, які потребують технологій, продовжувати навчання та підвищення кваліфікації. Ми повинні зробити все можливе, щоб закрити критичні прогалини в інтеграції біженців до звичайного життя, оскільки це матиме величезний вплив і довгостроковий ефект як для України, так і для всієї Європи», — Аліна Носенко, керівник відділу стратегічного партнерства компанії Phineo.