Аналітики TrendForce випустила новий прогноз по глобальному серверному ринку, в якому знизили свою оцінку зростання поставок серверів до 1,87% у порівнянні з 2022-м. До такого відносно песимістичного прогнозу аналітиків спонукала позиція великих хмарних провайдерів. Справа в тому, що в січні 2023 року чотири найбільші в США cloud-service-провайдерів заявили про перегляд у бік зменшення своїх планів на закупівлю серверного обладнання через скорочення попиту з боку замовників на свої послуги. Таким чином, замість раніше запланованих 6,9% компанії планують збільшити кількість серверів, що закуповуються, всього на 4,4% рік до року.

Але зниження попиту з боку споживачів хмарних послуг – лише один з приводів такої поведінки хмарних провайдерів. Є і суто бюрократична причина. Так, у своєму звіті аналітики TrendForce наводять такий приклад: одному з провайдерів було відмовлено у розширенні обчислювальних потужностей на території ЄС, оскільки його ЦОД, розташований у Данії, не відповідав регіональним стандартам на викиди парникових газів.

Нагадаємо, що аналітики TrendForce вже довелося знижувати два рази свій прогноз на минулий рік. Так, в кінці 3-го кварталу вони були впевнені, що світові поставки серверів у 2022 році зростуть відносно 2021 року на 5,1%. Однак лише через місяць експерти зменшили свій прогноз практично вдвічі, до +2,8% рік до року.