IT-компанія GlobalLogic створила ініціативу “ IT Pet Project Student Competition”, в її межах студенти продемонстрували власні розробки корисних програм та додатків. Серед проєктів – рішення для сонячної енергетики та допомоги ЗСУ.

Попри війну українські студенти продовжують навчання й створюють інженерні рішення, що змінюють життя суспільства на краще. Молодь розробляє проєкти, що допомагають відстежувати показники здоров’я, автоматизувати роботу на великих виробництвах, зручно слідкувати за розкладом в університеті та навіть боротися з російськими окупантами.

Приклади студентських розробок:

1)    Мобільний Android-додаток для коригування польоту снарядів “Bavovna”. Автор – Єгор Гашкодьор (Сумський державний університет)

– Наші захисники активно використовують дрони для скидання снарядів на ворога. Мій мобільний додаток дозволяє порахувати знесення снарядів вітром під час скидання. Знаючи знесення, оператор дрона задає його, і після скидання снаряд влучає прямо в ціль. Це підвищує ефективність та економить боєзапас.

2)    Java-застосунок з прогнозуванням “Система реєстрації сонячних електростанцій”. Автор – Павло Драбчук (Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника)

– Проєкт допомагає в реєстрації сонячних електростанцій та зберіганні даних про генерацію електроенергії. Також розробка допомагає прогнозувати кількість згенерованої електроенергії, що дає змогу подати більш точні дані до відповідних установ та уникнути штрафів.

3)    Навчальний візуалізатор в 3D "Симулятор пожежного рятувальника". Автор – Віталій Яковчук (Львівський державний університет безпеки життєдіяльності)

– Симулятор пожежного рятувальника дає змогу в форматі гри від першої особи виконати усі функції пожежного, пройти всі етапи від виявлення надзвичайної ситуації до її ліквідації. Симулятор дозволяє користувачу робити помилки, які в реальному житті неприпустимі, моделювати надзвичайні ситуації, максимально наближені обставини до реальних, де кожна хвилина часу може коштувати життя.

Як оцінювали проєкти

До складу журі увійшли інженери та інжиніринг-менеджери з досвідом в IT понад 15 років. Журі високо оцінило запропоновані розробки:

Багато студентських проєктів є наочним прикладом справжнього інженерного підходу — проаналізувати задачу та задовольнити її в оптимально простий спосіб. Розробки цікаві ґрунтовним підходом й охоплюють різні сфери: покращення навчальних та соціально-побутових процесів університетів, прототипи комерційних розробок, соціальні ініціативи, а також рішення для Збройних Сил України. Ми щасливі бачити такий внесок студентів в розвиток України та покращення життя українців” — зазначила Ольга Шишман, Director of Engineering, GlobalLogic та член журі.

Журі впевнені, що розробки українських студентів отримають вдячність від аудиторії й не тільки посприяють розвитку ІТ-спільноти в Україні, а й покращать життя людей. В черговий раз українське студентство продемонструвало, що воно є рушієм соціальних і науково-технічних змін.