Один із користувачів ChatGPT ввів запит «Потрібна проста інструкція про те, як надсилати електронну пошту з Node.js?». Те, що повернулося у відповідь, ідеально відповідало на запитання, чи ніякої заплутаної нісенітниці та купи спаму та реклами, які ви бачите в онлайн-інструкціях у Google.

Загалом чимало експертів в ChatGPT вбачають все більшу загрозу для Google. Хоча раніше така спроба пошуку в Google чітко написаного однорядкового питання програмування давала відмінні результати. Однак протягом ряду років результати пошуку за подібними запитами — як у Google, так і в пошукових системах, що конкурують, — виявилися завалені сміттям, створеним контент-фермами. Іноді прочісування результатів запиту у пошуках правильного рішення більше схоже на пошук голки у стозі сіна.

Stack Overflow, система питань та відповідей про програмування, звичайно, дуже результативна і її можна використовувати замість Google. Але проблема з пошуком у Google сьогодні пов'язана не лише з питаннями програмування, а із загальною «заспамленістю» під час пошуку відповідей на практичні питання з будь-якої теми.

Таким чином, ми можемо прогнозувати швидкий прихід чергової хвилі жорсткої конкурентної боротьби у сфері інтернет-пошуку.